Czwartek, 28 marca 2024

Infekcje intymne. Jak im zapobiec?

18 maja 2017

0

Infekcje intymne dotykają wielu kobiet. Mogą wystąpić praktycznie w każdym okresie życia i utrudnić codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest ich szybkie wyleczenie. Co istotne, jeżeli zbagatelizuje się problem, choroba może się rozwinąć i w najgorszym przypadku doprowadzić nawet do bezpłodności. Najlepiej jest unikać infekcji intymnych. Jak to zrobić? O tym piszemy w poniższym artykule.

Co może spowodować infekcje intymne?

Infekcje intymne może spowodować wiele czynników. Choroby mogą być wywołane przez drobnoustroje, w tym grzyby, bakterie i wirusy. Do zakażenia może dojść poprzez kontakty intymne z osobą zarażoną, niewłaściwą higienę lub w związku z osłabieniem organizmu po długotrwałej antybiotykoterapii.

Jak zapobiegać infekcjom intymnym?

W celu zapobiegania infekcjom intymnym należy unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do zakażenia, a także:

- prawidłowo dbać o higienę intymną – wiele osób przykłada do higieny intymnej mniejszą uwagę niż do higieny pozostałych części ciała. Należy pamiętać o tym, żeby do mycia miejsc intymnych używać specjalistycznych płynów i żeli. Warto sięgać po takie produkty, które w swoim składzie mają probiotyki, a także środki o działaniu łagodzącym, bakterio i grzybobójczym. Do osuszania miejsc intymnych warto używać osobnego ręcznika o dużej chłonności, wykonanego z bawełny lub tkaniny bambusowej. Również bielizna noszona na co dzień ma duże znaczenie – powinna być wykonana z przewiewnych i naturalnych tkanin. Lepiej unikać noszenia na co dzień bielizny koronkowej, ze sztucznych tkanin i stringów;

- unikać kontaktów intymnych bez zabezpieczenia, częstych zmian partnerów – częste zmiany partnerów i zbliżenia bez zabezpieczenia zwiększają ryzyko wystąpienia infekcji intymnej, ważne jest też to, że jeżeli u kobiety zostanie wykryta infekcja intymna, również partner powinien poddać się leczeniu (u mężczyzn często takie infekcje przebiegają bez objawów);

- przyjmować probiotyki – preparaty probiotyczne polecane są szczególnie po długiej antybiotykoterapii, gdyż pomagają odbudować naturalną florę bakteryjną okolic intymnych. O probiotykach z pałeczkami kwasu mlekowego można przeczytać więcej na stronie www.invag.pl.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz