Czwartek, 9 maja 2024

Czy przeszczep włosów wiąże się z bólem i powikłaniami?

13 kwietnia 2021

0

Transplantacja włosów jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu poprawę komfortu codziennego życia. Osoby zmagające się z przedwczesnym łysieniem, znaczną utratą włosów liczą na to, że tego rodzaju zabieg poprawi jakość ich życia. Czy przeszczep włosów wiąże się z bólem? Czy należy spodziewać się jakichkolwiek powikłań?

Przeszczep włosów- na jakie efekty można liczyć?

Przeszczepy włosów są prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny estetycznej. Pomagają one walczyć z efektami łysienia, odzyskać dawny wygląd dzięki poprawie jakości owłosienia na głowie. Wiele osób ma ograniczony komfort codziennego życia i zmaga się z poczuciem wstydu z powodu łysych placków na swojej głowie, zbyt wczesnego łysienia i nadmiernego wypadania włosów. W świecie, który promuje zadbane, gęste i piękne włosy niewielka objętość włosów na głowie może być sporym problemem. Przeszczep włosów spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Dzięki zabiegowi można liczyć na zagęszczenie włosów, uzupełnienie braków włosów na zakolach i czubku głowy, obniżenie przedniej linii włosów (nad czołem), a mężczyźni mogą spodziewać się zagęszczenia brody.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu jest łysienie, zarówno u kobiet i mężczyzn, także to o podłożu androgenowym, łysienie pourazowe (np. z powodu wypadków komunikacyjnych), łysienie po oparzeniach, przebytych stanach zapalnych skóry, ale także przerzedzenie włosów czy pojawiający się, nieestetycznie wyglądające, zakola. Zabiegu transplantacji włosów nie należy się obawiać - nie jest to poważna operacja. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, bez znieczulenia ogólnego. Trwa kilka godzin, a pacjent tego samego dnia jest  w stanie wrócić o własnych siłach do domu, a co najważniejsze ze znacznie gęstszym owłosieniem na głowie!

Odczuwanie bólu i powikłania

Transplantacja włosów jest zabiegiem chirurgicznym, który wiąże się z naruszeniem powłok ciała, dlatego podczas wykonywania takich medycznych procedur ból może się pojawić. Warto pamiętać, że odczuwanie bólu i tznw. próg bólu jest kwestią całkowicie osobistą, dlatego nie do końca miarodajne są opinie i doświadczenia innych osób. Brak użycia skalpela pozwala z pewnością na znacznie szybsza rekonwalescencję po zabiegu.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i pierwsze nakłucia wykonywane w celu podania środków znieczulających pod skórę mogą być nieprzyjemne. Nie ma się czym martwić - trwa to bardzo krótko (kilka sekund), a stosowane metody ograniczają nieprzyjemne uczucia do absolutnie akceptowalnego poziomu.

Ból pooperacyjny nie stanowi również szczególnego obciążenia. Zdecydowana większość pacjentów bierze tabletki przeciwbólowe jedynie w dniu zabiegu i nie potrzebuje ich od dnia następnego. Najprostsze leki przeciwbólowe są efektywne i wystarczające.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz