|   | 

Dla kogo przeznaczona jest obsługa kadrowo-płacowa?

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników ma w obowiązku prowadzić sprawy kadrowo-płacowe. Niestety, ze względy na częste zmiany w przepisach prawnych oraz ich złożoność przysparzają one pracodawcom dużo trudności. W takich przypadkach warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy – profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej oferowanej przez firmy zewnętrzne.

Aktualnie wiele firm korzysta z pomocy firm zewnętrznych na zasadzie outsourcingu. To duża oszczędność kosztów, a przy tym pewność, że prace prowadzone będą rzetelnie, terminowo, zgodnie z literą prawa. Przedsiębiorcy najczęściej korzystają w tym zakresie z pomocy biur rachunkowych, które prowadzą usługi w zakresie obsługi księgowej i kadrowo-płacowej. Firmy również mogą zdecydować się na pomoc w poszczególnych obszarach, na przykład prawa, podatków, funduszy unijnych.

Firmy, które zatrudniają pracowników, najczęściej decydują się na obsługę biur rachunkowych, w których ofercie znajduje się też obsługa kadrowo-płacowa. Obsługę tą możemy również otrzymać osobno, gdy prowadzimy już sprawy księgowe. Wówczas zajmą się nimi eksperci w tej właśnie dziedzinie.

Obsługa kadrowo-płacowa to głównie:

  • naliczanie wynagrodzeń dla pracowników
  • przygotowywanie dokumentacji i rozliczeń dla urzędów, w tym dla ZUS, Urzędu Skarbowego, PFRON czy GUS
  • wyliczanie podstawy zasiłków chorobowych, macierzyńskich i opiekuńczych
  • oraz innego rodzaju sługi w ramach kadr i płac

Wobec tego przedsiębiorca może otrzymać wówczas kompleksowe wsparcie i obsługa kadrowo-płacowa pomoże mu w prowadzeniu własnej działalności. Wówczas nie musi on zatrudniać własnych pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie spraw kadrowo-płacowych, może korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają wszechstronną wiedzę, a także ma pewność wysokiej jakości obsługi.

Podsumowując, obsługa kadrowo-płacowa to doskonały wybór dla tych przedsiębiorców, którym zależy na prowadzeniu działalności w sposób bardziej efektywny. Podczas gdy specjaliści zajmują się formalnościami, przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu swojej działalności.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

  • Szalunek do wykopów

    Podczas budowania domów ważne są wszystkie etapy, od wykopów, przez fundamentowanie, po budowanie ścian, stropów i krycie dachem. Jednak...

  • Gdzie w internecie słuchać muzyki?

    ​ W dobie internetu multimedialna rozrywka jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy odwiedzić odpowiedni portal, bądź uruchomić aplikację...

WSPÓŁPRACA I REKLAMA

Agencja Marketingowa Fusion Marketing

794 502 662

kontakt@fusionsystem.pl

 
WISESOFT.PL

Portal należy do firmy:

Fusion Marketing Sp. z o.o.
os. Centrum A 4 /U3
31-923 Kraków