Czwartek, 18 lipca 2024

Dobry chirurg stomatolog - Dentysta Kraków

16 grudnia 2020

0

Chirurgia stomatologiczna jest jedną z dziedzin stomatologii, która pozwala na leczenie chorób zębów i dziąseł. Terapie polegają na zabiegach operacyjnych jamy ustnej i okolic przyległych. Dentyści w Krakowie wykorzystują w chirurgii stomatologicznej metody oparte na najnowszych technologiach, dlatego decydując się na zabieg związany np. z usuwaniem ósemek śmiało możesz polegać na ich wiedzy i doświadczeniu. Chirurg szczękowy kojarzy nam się głównie z wykonywaniem zabiegów usuwania zębów mądrości. Jednak, czy to wszystkie zadania, którymi się zajmuje?

Zadania chirurga stomatologicznego

Chirurg stomatolog to lekarz zajmujący się wykonywaniem zabiegów w obrębie jamy ustnej. Zajmuje się on głównie usuwaniem zębów bądź realizowaniem zabiegów na tkankach miękkich lub tkance kostnej. Zadania, którymi zajmuje się dentysta w Krakowie są niezbędne do przeprowadzenia w początkowej fazie leczenia ortodontycznego lub protetycznego. Często interwencja chirurga stomatologicznego jest jedynym sposobem na eliminację dolegliwości bólowych.

Jakie są najczęstsze zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologicznego?

Dentyści w Krakowie mogą cieszyć się postępem w dziedzinie metod leczenia, ale także rozwojem nowoczesnego sprzętu. Bez wątpienia pozwala im to na przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej.  Z czasem w  stomatologii zaczęło powstawać coraz więcej procedur wykonywanych przez dentystę chirurga w Krakowie. Zabiegami najczęściej wykonywanymi przez chirurga stomatologicznego są:

  • skomplikowane ekstrakcje zębów
  • usuwanie zębów zatrzymanych lub złamanych
  • resekcje wierzchołków korzeni
  • odseparowywanie zębów chorych od zdrowych, czyli inaczej hemisekcje
  • zabiegi rekonstrukcyjne oraz periodontologiczne.

Szukasz dentysty w Krakowie? Na co warto zwrócić uwagę wybierając chirurga stomatologa?

Korzystając z pomocy chirurga stomatologicznego, na pierwszej wizycie powinniśmy zostać powiadomieni przez niego o planie naszego leczenia. Lekarz z pewnością przedstawi nam etapy kolejnych wizyt, natomiast my jako pacjenci nie powinniśmy mieć obaw przed zadawaniem pytań. Jeśli coś pozostaje dla nas niejasne, warto dopytać dentystę o rzeczy, które nie są dla nas klarowne. Przed przystąpieniem do leczenia chirurg stomatolog z pewnością przeprowadzi z nami wywiad, mający na celu sprawdzenie naszego ogólnego stanu zdrowia oraz samopoczucia. Ważną kwestią jest pytanie dotyczące przyjmowanych leków, gdyż praktycznie przed każdym zabiegiem pacjent dostaje znieczulenie. Dentysta w Krakowie musi upewnić się, że dany pacjent nie jest uczulony na składniki znajdujące się w znieczuleniu.

Wybierając chirurga szczękowego warto także mieć na uwadze jego doświadczenie i sprawność. Znaczenie przy wyborze dentysty ma również stan gabinetu, w którym wykonywane są zabiegi chirurgiczne. Powinien on być wyposażony w nowoczesny i komfortowy sprzęt. Dentyści w Krakowie zajmujący się wykonywaniem tego typu zabiegów posługują się nowoczesnymi przyrządami, które nie są inwazyjne, co podczas zabiegu jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności.

Partnerem artykułu jest Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Dento Centrum: https://www.dentocentrum.pl/

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz