Piątek, 21 czerwca 2024

Urządzenia do podsłuchu - nasz przegląd

24 maja 2017

0

Coraz częściej wykorzystywane są podsłuchy. Za ich pomocą chcemy sprawdzić, czy partner jest na wierny, czy dzieci są bezpieczne, a także, czy nasi pracownicy wykonują swoje obowiązki starannie. Jak zatem wybrać dobre urządzenie, które spełni nasze oczekiwania? Zapraszamy na przegląd najlepszych naszym zdaniem modeli - zapraszamy do lektury!

Dyktafony - na te warto postawić!

Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń są te do rejestrowania dźwięków z otoczenia. Dyktafony, bo o nich mowa, cieszą się popularnością ze względu na bardzo prostą obsługę. Wiele modeli aktywowanych jest głosowo - nie trzeba się zatem martwić o to, czy urządzenie jest już włączone.

Przykładem może być tutaj dyktafon w pilocie LR-22 z aktywacją głosem. To niewielkich rozmiarów urządzenie możemy przypiąć do kluczy - nie wzbudzi niczyich podejrzeń. Dodatkowo nagrania można zabezpieczyć hasłem, wówczas nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu.

Dyktafon ten ma wbudowaną pamięć 16 GB, która pozwala na zapisanie do 848 godzin nagrań. Każde z nich będzie opatrzone datą i godziną rozpoczęcia rejestracji. Dzięki temu bez trudu zidentyfikujemy na przykład rozmówców czy miejsce. Na jednym ładowaniu urządzenie może pracować do 18 dni. A wszystko to za około 1800 złotych.

Podsłuchy profesjonalne

Urządzenia o wyższej klasie parametrów i dodatkowych funkcjach nazywane są już profesjonalnymi. Zaliczamy do nich zarówno podsłuchy GSM, jak i sejsmiczne, które służą do prowadzenia nasłuchu przez ścianę. Dzięki temu sprzętowi szpiegowskiego podsłuchamy rozmowę nawet w trudno dostępnych miejscach. Profesjonalne podsłuchy dostępne są w sklepie internetowym - alfatronik.com.pl. Ich wybór jest bardzo szeroki.

Podsłuch sejsmiczny

Zacznijmy od sprzętu, który pomoże nam sprawdzić, jaka rozmowa toczy się za ścianą. Membranowy podsłuch przez ścianę F555 (na zdjęciu) zamienia mikrodrgania muru w wyraźny dźwięk. Jest też w stanie prowadzić podsłuch przez przepierzenie o grubości 50 centymetrów. Jeśli w ścianie występuje szczelina, to można to wykorzystać, ponieważ urządzenie jest wyposażone w specjalną przyssawkę.

Co jeszcze wyróżnia ten model na tle innych? To na przykład bardzo wydajny mikroprocesor, który pozwala uzyskać czystszy i wyraźniejszy dźwięk. Dzieję się tak również dzięki mikrofonowi, który wzmacnia sygnał 30000 razy. Poza tym podsłuch wyposażony jest w dwie igły, które pozwalają na penetrację trudno dostępnych miejsc.

Za cały zestaw zapłacimy nieco ponad 2 000 złotych. Dodajmy jeszcze tylko, że podsłuch może pracować do 60 godzin, a mikrofon  jest wyposażony w 25 metrów przewodu. Pomaga to przeprowadzić podsłuch nawet w warunkach ograniczonego dostępu do miejsca, w którym toczy się rozmowa.

Profesjonalny podsłuch GSM

Profesjonalny podsłuch GSM typ GSM-D cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kupujących. Atutem tego urządzenia są doskonałe parametry techniczne i przyjazna cena, która wynosi niecałe 1000 złotych. A co otrzymujemy w zamian?

Zacznijmy od tego, czym się charakteryzuje ten typ sprzętu. Tutaj wykorzystuje się sieć GSM do przekazywania sygnału. Dlatego możemy być w dowolnej odległości od urządzenia i przeprowadzać nasłuch. Warunkiem jest tutaj bycie w zasięgu sieci GSM. Podsłuch najlepiej współpracuje z kartami SIM firm Orange i Nju Mobile, dlatego są one zalecane przez dystrybutora.

Czas czuwania sprzętu wynosi do 20 dni, zaś w trybie tracy nasłuchu ciągłego bateria wytrzymuje do 24 godzin pracy. Jeśli podłączymy podsłuch do źródła zasilania, to zyskamy nieograniczony czas prowadzenia nasłuchu. Biorąc pod uwagę, że możemy się łączyć z urządzeniem z dowolnego miejsca na Ziemi, to mamy możliwość stałej kontroli. Może być to niezwykle przydatne, kiedy chcemy sprawdzić, czy nasi pracownicy prowadzą interesy z należyta starannością, gdy nas nie ma.

Dobór podsłuchu

Mnogość modeli, ich parametrów,  sposobów prowadzenia nasłuchu  i cen sprawia, że każdy bez trudu znajdzie urządzenie dla siebie. Bardzo ważne jest jednak właściwe dobranie sprzętu do celu oraz warunków. Dlatego, jeśli macie jakieś wątpliwości, to zawsze możecie dopytać obsługę sklepu, która doradzi najlepsze rozwiązanie.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz