Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Co powinno znaleźć się w torbie treningowej piłkarza?

26 stycznia 2022

0

​Piłka nożna bywa nazywana narodowym sportem Polaków, i choć przedstawia ona dosyć humorystyczne podejście, to jednak prawdą jest, że coraz więcej osób decyduje się grać w piłkę nożną, chociażby amatorsko. Pozostaje pytanie, co powinno znaleźć się w torbie treningowej prawdziwego piłkarza?

Odpowiednie obuwie

Początkujący piłkarze zwykle zabierają na treningi proste, sportowe obuwie. Jest to duży błąd, ponieważ najlepiej trenuje się w specjalistycznych butach, które dopasowane są odpowiednio do podłoża. Na halę sportową trzeba zabrać ze sobą dobrej jakości halówki. Buty te zapewniają właściwą przyczepność, dzięki czemu nie ślizgami się po sali treningowej. Tymczasem w sezonie letnim powinniśmy postawić na korki, które z jednej strony pozwolą nam swobodnie poruszać się po boisku, z drugiej zaś zapobiegną ewentualnym upadkom, szczególnie na śliskiej powierzchni. Co więcej, nie możemy zapomnieć o dobraniu właściwych skarpet - powinny one zapobiegać nadmiernemu poceniu się stopy, lecz z drugiej strony nie opinać jej zbyt mocno. Dobrym wyborem zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych piłkarzy będą skarpety control socks.

Koszulka i spodenki - czy to wystarczy?

Piłkarze muszą również zadbać o dobór odpowiednich spodenek oraz koszulki. Oczywiście, niektóre drużyny decydują się zakupić dla wszystkich członków takie same zestawy piłkarskie, jednak zazwyczaj nosimy je na meczach, a nie na samych treningach. Warto więc zaopatrzyć się w dobrej jakości odzież sportową, która dedykowana jest właśnie piłkarzom. W sezonie zimowym możemy ubrać bluzę, dzięki której będzie nam o wiele cieplej, szczególnie jeśli - pomimo niskich temperatur - decydujemy się trenować na dworze. Doskonałym wyborem na chłodniejsze dni będą getry piłkarskie, wykonane ze stosunkowo grubych materiałów. W cieplejsze dni starajmy się wybierać lżejsze getry, lecz nie rezygnujmy z nich całkowicie, ponieważ zapewniają one mięśniom uczucie ciepła, dzięki któremu szybciej się one regenerują. Zawodnicy, którzy wychodzą na boisko w getrach, rzadziej uskarżają się na skurcze łydek, powszechnie występujące w tej dyscyplinie sportowej. Dobrym rozwiązaniem może okazać się niepozornie wyglądająca opaska frotowa, którą założymy na nadgarstek. Zadaniem opaski jest ściąganie nadmiaru potu z czoła, który może być uciążliwy, zwłaszcza jeśli mamy tendencje do nadmiernego pocenia się. Co ciekawe, opaska dostępna jest w markowych sklepach, lecz równie dobrze możemy kupić ją dosłownie za kilka złotych w sklepach internetowych, niekoniecznie z modą stricte sportową.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz