Piątek, 21 czerwca 2024

Wybieramy laptopa biznesowego ze średniej półki

29 marca 2017

0

Praca na sprzęcie zbyt słabym może okazać się prawdziwą katorgą. Wieczne awaria, wieszanie się systemu, niemożność obsługi podstawowych programów - wszystko to odbiera ochotę do pracy. Uniknąć tego w bardzo łatwy sposób - wystarczy zakupić odpowiedni laptop.

Urządzeń biznesowych na rynku jest oczywiście sporo. Warto pamiętać jednak, że nadmierna oszczędność nie popłaca. Zakup laptopa ze zbyt wolnym procesorem, za małą ilością pamięci RAM bądź przygotowanym na bazie kiepskich materiałów zemści się bardzo szybko. Wszystko to sprawia, że warto pokusić się o wydanie nieco więcej i zakupić laptopa odpowiedniej jakości. Chcąc ułatwić Wam to zadanie, postanowiliśmy zestawić ze sobą dwa modele firmy Lenovo – ThinkPad E450 oraz E560. Który z nich okaże się lepszy?

Lenovo ThinkPad E450

Na wstępie można stwierdzić, iż jest to laptop, który bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w ramach pracy przy biurku, jak w podróży. Wszystko dzięki kompaktowym rozmiarom, za które w głównej mierze odpowiada ekran o przekątnej 14 cali. Wszystko to sprawia, że urządzenie okaże się bardzo wygodne.

W laptopie najważniejsze są jednak podzespoły, które przekładają się na jego wydajność. Jak w tej kategorii wypada Lenovo E450? Można rzecz, iż przyzwoicie. Na początek warto podkreślić, iż laptop pracuje na niskonapięciowych procesorach Intel Core piątej generacji. Nie są to więc układy najnowsze (obecnie na rynku znaleźć można procesory siódmej generacji), jednak nie oznacza to wcale, że nie poradzą sobie one z realizacją różnego rodzaju zadań biurowych. Ich wydajność w zupełności wystarczy w ramach obsługi pakietu biznesowych i programów sieciowych.

Moc obliczeniowa laptopa związana jest również z pamięcią RAM typu DDR3. Jej maksymalna pojemność to 16 GB. Po raz kolejny nie jest to rozwiązanie najnowsze, jednak nadal wystarczające. Podobny poziom przyzwoitości utrzymuje matryca w rozdzielczości Full HD, zestaw złączy oraz jakość wykonania obudowy.

Na uwagę zasługuje również fakt, że laptop sprzedawany jest w wersjach z dedykowanymi układami graficznymi. Są to kolejno karty AMD Radeon R5 M240 oraz R7 M260. Zdecydowanie większa wydajność zapewnia ta druga.

Mówiąc krótko, Lenovo ThinkPad E450 to laptop ze średniej półki jakościowej i cenowej (kosztuje bowiem około 5 tysięcy złotych), który zagwarantuje stabilną i bezawaryjną pracę w wielu sytuacjach.

Lenovo ThinkPad E560

W przypadku drugiej propozycji wchodzi na nieco wyższy poziom. Laptop pracuje bowiem na procesorach Intel Core szóstej generacji, gwarantuje więc on nieco większą moc obliczeniową, co widoczne jest zwłaszcza podczas obsługi wielu programów naraz. Jeżeli chodzi natomiast o pamięć RAM, w tym przypadku nic się nie zmieniło.

Lenovo E560 pracuje również na lepszej karcie graficznej. Producent zdecydował się bowiem na zamontowanie nowszego modelu AMD Radeon R7 M370, który pozwala na obsługę wielu programów graficznych, a także gier komputerowych.

Na uwagę z pewnością zasługuje możliwość zakupienia laptopa z dyskiem HDD bądź SSD. Pierwszy z nich może mieć pojemność do 1 TB, natomiast drugi do 256 GB – mniejsza pojemność nadrabiana jest jednak za sprawą dużo szybszego działania i większej wytrzymałości.

Lenovo ThninkPad E560 wypada lepiej od swojego konkurenta również pod względem obsługiwanej matrycy. Została ona bowiem wykonana w technologii IPS, dlatego gwarantuje zadowalającą jakość generowanych kolorów.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz