Czwartek, 18 lipca 2024

Zawód instruktora fitness – dla kogo?

1 sierpnia 2016

0

W ciągu ostatnich kilku – kilkunastu lat pojawiło się na rynku pracy wiele zawodów, które wcześniej były praktycznie nieznane.Takie nowe posady są doskonałą propozycją dla całego mnóstwa osób, które dotychczas nie mogły znaleźć sobie odpowiedniego miejsca na rynku pracy i szukają dla siebie czegoś oryginalnego i nowoczesnego. Jednym z najlepszych przykładów takich nowych zawodów jest instruktor fitness.

W ciągu ostatnich lat zawód ten zdobył niemałą popularność, i z roku na rok decyduje się na niego coraz więcej ludzi. Trudno jest się jednak temu dziwić, bowiem panuje obecnie spora moda na uprawianie sportów fitness, zatem zapotrzebowanie na wykwalifikowanych instruktorów stale tutaj rośnie. Ponadto wielu ludzi – zwłaszcza celebryci i nieco zamożniejsi klienci – decydują się na wynajęcie osobistego instruktora, który prowadzi trening wyłącznie dla nich. Wszystko to sprawia, że posiadając w tym zawodzie odpowiednie kompetencje można zwykle liczyć na naprawdę ciekawą i dobrze płatną posadę. Warto oczywiście pamiętać, że zawód ten jest dość wymagający, przez co trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje, aby móc zajmować się nim faktycznie dobrze.

Jakimi cechami powinien odznaczać się idealny instruktor fitness?

Dobry człowiek w tym zawodzie to przede wszystkim osoba aktywna. Instruktor fitness nie jest tylko kimś, kto ma wydawać polecenia swoim podopiecznym – wszystko odbywa się tu dobrowolnie, a instruktor nie jest surowym nauczycielem, którego jedynym zadaniem jest przekazanie komuś wiedzy. Idealny instruktor to przede wszystkim człowiek, który całą swoją osobą daje dobry przykład swoim klientom. Trudno jest wyobrazić sobie na tym stanowisku kogoś, kto nie może pochwalić się wysportowaną sylwetką i która nie uprawia regularnie sportu.

Jednym słowem, jest to zawód dla ludzi aktywnych, którzy sport traktują jako swoją pasję. W zawodzie instruktora fitness niezwykle ważne są również umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Dla klienta każdy trening z takim instruktorem powinien być czystą przyjemnością, zaś wszystko musi odbywać się w przyjaznej i miłej atmosferze. Do tego dochodzi również fakt, że bez takich umiejętności nie będziemy w stanie odpowiednio motywować innych osób do ciężkiej pracy nad osiąganiem swoich celów. Jednym słowem, jest to prawda wyłącznie dla osób które lubią kontakt z innymi ludźmi i ciągle chcą poznawać kogoś nowego.

trening z instruktorem ​Jest to rzecz nierozerwalnie związana z tą pracą, zatem jeśli ktoś jest raczej typem samotnika i ma trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi, to praca na takiej posadzie nie sprawi mu raczej przyjemności. Jeżeli ktoś uważa, że posiada wszystkie wymienione wyżej predyspozycje i praca fitness rzeczywiście go interesuje, to musi również dowiedzieć się, w jaki sposób można zacząć swoją przygodę z tym zawodem.

Pierwszym krokiem jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji, bowiem do wykonywania tego zawodu potrzebne są stosowne uprawnienia. W najlepszej sytuacji są osoby, które ukończyły odpowiednie studia związane z tą dziedziną. Ponadto bardzo dobrą propozycją są profesjonalne kursy na instruktorów fitness, które również zapewniają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia. Wykształcony i wykwalifikowany instruktor fitness ma bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy – takie osoby potrzebne są nie tylko w centrach fitness, ale również w hotelach SPA czy na obozach młodzieżowych. Oczywiście, z czasem zdobycie wymarzonej posady staje się znacznie łatwiej, bowiem często liczy się tutaj samo nazwisko – jeśli ktoś jest znany w tej branży, to czasami będzie dosłownie zasypywany ofertami pracy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz