Niedziela, 26 maja 2024

Soprano ICE Platinum – innowacyjny laser do depilacji

15 października 2019

0

Depilacja laserowa to zabieg cieszący się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a specjaliści z branży beauty prześcigają się w unowocześnianiu metod depilacji. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest obecnie laser Soprano ICE Platinum, który wciąż jeszcze dostępny jest tylko w wybranych gabinetach medycyny estetycznej w Polsce . Warto jednak zadać sobie trud i odnaleźć taką placówkę, która wyposażona jest w ten ultranowoczesny laser. Dlaczego? O zaletach depilacji Soprano ICE Platinum porozmawiamy z ekspertem Joanna Godwin, kosmetologiem Kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa.

- Osoby decydujące się na zabieg depilacji laserowej udają się do gabinetu kosmetologicznego ufając, że specjalista skutecznie i bezpiecznie usunie zbędne owłosienie. Niestety – często zabieg nie przynosi oczekiwanego efektu. Jak to możliwe?

Brak zadowolenia z efektów depilacji laserowej może wynikać z kilku czynników. Nie bez znaczenia jest przestrzeganie zaleceń przedzabiegowych i pozabiegowych, jednak kluczowe znaczenie ma rodzaj lasera do depilacji. Laser działa na drodze emitowania wiązki światła, która pochłaniana jest przez mieszki włosowe i prowadzi do obumarcia włosków. Efektywność tego procesu zależy od długości światła oraz odcienia włosków i skóry. Optymalne dopasowanie długości wiązki laserowej do odcienia owłosienia i karnacji skóry warunkuje selektywne pochłanianie wiązki – i dzięki temu depilacja jest skuteczna, a zarazem bezpieczna.

- Czy osoby poddawane depilacji laserowej są zatem w stanie zdefiniować, jaki laser będzie dla nich najlepszy?

Zazwyczaj osoby podawane zabiegowi depilacji laserowej nie posiadają wiedzy dotyczącej typów laserów do depilacji. I wcale nie musza jej mieć – bo to jest domeną specjalistów wykonujących zabieg. Bardziej świadomi klienci są w stanie dostrzec różnicę między depilacją IPL a depilacją laserową – ta pierwsza wcale nie jest wykonywana z wykorzystaniem lasera. A mimo to jest tak przedstawiana, co świadczy o mniej lub bardziej celowym wprowadzaniu klienta w błąd. Niektórzy specjaliści mają także na sumieniu wykonywanie zabiegu depilacji takim laserem, który nie jest dedykowany osobom o konkretnym odcieniu włosa i skóry. Dlatego najlepiej jest wybrać salon oferujący depilację z wykorzystaniem najnowocześniejszego, a zarazem najbardziej uniwersalnego lasera – Soprano ICE Platinum https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/.

- Na czym polega innowacyjność tego lasera do depilacji?

Laser Soprano ICE Platinum wykorzystuje szereg innowacyjnych technologii, które zwiększają komfort osoby poddawanej zabiegowi depilacji, a także usprawniają pracę specjalisty wykonującego zabieg. Przede wszystkim – laser ten łączy w sobie działanie trzech najważniejszych laserów stosowanych do depilacji, czyli aleksandrytowego, diodowego i neodymowo – yagowego. Dzięki temu laser nie działa wybiórczo na określony odcień włosa, a umożliwia usuwanie włosków blond, rudych i ciemnych u osób z każdym odcieniem skóry. Takiemu uniwersalnemu wykorzystaniu lasera towarzyszy bezpieczeństwo jego stosowania. Laser wyposażony jest bowiem w technologię SHR, która gwarantuje wybiórcze pochłanianie wiązki lasera przez mieszki włosowe, a nie przez skórę – a to redukuje ryzyko poparzenia skóry. Kolejne udogodnienie to zaawansowany system chłodzący, który znacząco zmniejsza bolesność towarzyszącą zabiegowi.  Natomiast technologia InMotion redukuje czas zabiegu nawet o połowę, gdyż impulsy lasera generowane są z ogromną częstotliwością.

- Czy taka wysoka skuteczność zabiegu przekłada się na przyspieszenie terapii i zmniejszenie ilości zabiegów? Zawsze konieczne było wykonanie serii kilku zabiegów. 

I nadal jest konieczne, a ilość zabiegów nie ma nic wspólnego z rodzajem zastosowanego lasera. Konieczność ta podyktowana jest tym, że na działanie lasera podatne są jedynie włoski w fazie wzrostu. Zabiegi depilacji można uznać za skuteczne wówczas, gdy wszystkie włoski w fazie wzrostu zostaną potraktowane laserem. A to wymaga powtarzania zabiegów co kilka tygodni, gdyż włoski na całym ciele nie rosną w sposób zsynchronizowany i jednocześnie około 30% włosków jest w fazie wzrostu.

- A co z przeciwwskazaniami do zabiegu? Czy są takie same jak w przypadku innych laserów do depilacji?

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej pozostają niezmienne. Najważniejsze z nich to ciąża i laktacja, infekcje i stan zapalne skóry, stosowanie leków światłouczulających oraz cukrzyca, łuszczyca czy bielactwo. Depilacja jest wskazana także u osób ze świeżą opalenizną.

- Podsumowując – depilacja Soprano ICE Platinum to zabieg całkowicie pozbawiony wad?

Rzeczywiście, trudno o bardziej godną polecenia metodę depilacji. Umożliwia ona skuteczne i bezpieczne usuwania owłosienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn i może dotyczyć każdego obszaru ciała. Zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut i nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się na skórze delikatne zaczerwienienie, które samoistnie ustępuje po kilku godzinach. Dzięki temu każdy z nas może cieszyć się idealnie gładką skórą bez ryzyka jakichkolwiek powikłań.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką medycyny estetycznej Neonia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz