Piątek, 21 czerwca 2024

Inspiracje na prezent dla Babci i Dziadka DIY

11 stycznia 2022

0

​O naszych najbliższych Babciach i Dziadkach należy pamiętać cały rok. Jednak wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci, który przypada na 21 stycznia, dzień później wypada zaś święto Dziadka. Jest to wyjątkowa okazja, by spędzić czas z najbliższymi seniorami i podarować im coś od serca. Dobrym pomysłem jest wykonanie prezentu samodzielnie, co bez wątpienia zostanie docenione. Jest to też świetny powód, byś spędził czas ze swoim dzieckiem, przygotowując podarunki dla swoich rodziców, a jego dziadków. Jeśli więc podoba Ci się ten pomysł, nie zwlekaj i zapoznaj się z naszymi inspiracjami na prezent dla dziadków DIY!

Zrób to sam - prezent dla Babci i Dziadka 

Jeśli więc już postanowiłeś, że prezent wykonasz samodzielnie, czas zdecydować, co to będzie. Poniżej omawiamy kilka pomysłów, które mogą Ci się spodobać. Prezent dla Dziadka i Babci musi być czymś bardzo wyjątkowym, a tego nie znajdziemy na sklepowych półkach. Często taki prezent zapada na długo w pamięć i staje się sentymentalną pamiątką, zwłaszcza, gdy wykonują go dzieci. Po latach dzięki takim podarunkom można wciąż wspominać dawne radosne czasy. Na pewno zapamiętają oryginalny sposób ofiarowania kwiatów, w postaci girlandy kwiatowej. Jak zrobić girlandę? Bardzo prosto! Potrzeba tylko linki i dodatków.

Laurki dla Dziadków

Najpopularniejszym upominkiem DIY od zawsze są kartki z życzeniami, czyli tzw. laurki. Nie muszą być one tylko prostą kartką z napisem. Wato w tym wypadku puścić nieco wodze wyobraźni i stworzyć coś wyjątkowego. Oto przykłady:

  • Odciski dłoni. Aby wykonać osobistą laurkę z odciskami dłoni, wystarczy zanurzyć dłonie w farbie i przyłożyć je do papieru. Jest to doskonały pomysł do wykonania z najmłodszymi. Nie tylko sprawicie w ten sposób radość dziadkom, ale także spędzicie wspólnie czas na kreatywnej zabawie. Odciski dłoni mogą udawać korony drzew, gdy dorysujesz do nich pień, czy też płatki kwiatów, kiedy dodasz łodygi.
  • Papilotki do muffinek mogą posłużyć do wykonania na laurce trójwymiarowych kwiatów. Ten pomysł świetnie sprawdzi się jako prezent dla babci, która kocha piec.
  • Quiling to metoda, która doskonale nadaje się do wykonania laurki, jednak wymaga nieco skupienia, dlatego dzieci będą potrzebować wsparcia dorosłych. Najpierw z kolorowych kartek A4 należy utworzyć cienkie paski. Najlepiej zrobić to przy pomocy niszczarki do papieru. Następnie będziemy potrzebować rozdwojonej wykałaczki. Za jej pomocą paski papieru zwijamy w okręgi, które będziemy układać i przyklejać do papieru, by powstał obrazek.

Samodzielnie wykonana biżuteria

Prezent dla Babci zrób to sam w postaci biżuterii można wykonać na różne sposoby. Dobrym pomysłem będzie kupienie koralików w jej ulubionym kolorze i zrobienie bransoletek. Najmłodsi mogą nawlec na nitkę makaron i pomalować go farbami. Taki prezent na pewno urzeknie każdą babcię. Można też wykonać broszkę z plastikowej butelki. Wystarczy pociąć ją na części i przypalać nad świeczką, by utworzyć płatki kwiatu. Później skleić wszystko w całość i przymocować do agrafki. Innym sposobem na wykonanie broszki może być użycie masy solnej. Natomiast babcia, która otrzyma bransoletkę z muliny na pewno doceni pracę włożoną w ten prezent. Tych samych metod można użyć i wykonać dla dziadka breloczek.

Ręcznie malowane torby na zakupy dla Babci i Dziadka

Innym pomysłem na personalizowane prezenty są bawełniane torby na zakupy, na których umieścimy samodzielnie zaprojektowany wzór. Będą do tego potrzebne pisaki lub farby do malowania tkanin. Można użyć specjalnych szablonów i stworzyć symetryczny rysunek. Można też najpierw naszkicować swój pomysł na kartce, a potem ostrożnie przenieść go na tkaninę. Innym wyjściem będzie puszczenie wodzów fantazji i pozwolenie sobie, jak i dzieciom, na pełne zaprezentowanie swoich artystycznych pomysłów.

Lampiony ze słoików

Lampion ze słoika DIY, wypełniony pachnącą solą morską i światłem świeczki zachwyci każdą Babcię i Dziadka. Do jego wykonania potrzebujesz słoiki, np. po konfiturach – tyle, ile lampionów chcesz zrobić; farbę akrylową, pędzel, koronkę lub ozdobną tasiemkę do wykończenia, sól do kąpieli w wybranym kolorze i zapachu, małe świeczki typu tealight, papierową taśmę klejącą. Wykonanie lampionu zaczynamy od wycięcia dwóch połówek serca z taśmy i przyklejenia ich na słoik, tak by tworzyły całość. Teraz można cały słoik pomalować na dowolny kolor. Dobrze sprawdzi się biały, gdyż świetnie odbija światło. Po pomalowaniu i osuszeniu ostrożnie ściągamy taśmę i uzyskujemy wspaniały wzór w kształcie serca, przez który będzie widać zawartość lampionu. U góry słoika zawiązujemy kokardkę lub przyklejamy koronkę. Do środka do około 1/3 pojemności wsypujemy kolorową sól do kąpieli, na to kładziemy świeczkę. Lampion jest gotowy i można już podarować go ukochanym dziadkom.

Jak więc widać istnieje wiele sposobów, aby zrobić samodzielnie prezent dla Dziadka i Babci na ich szczególny dzień. Wystarczy nieco czasu i pracy, a bez wątpienia sprawisz przyjemność najbliższym seniorom! 

Jeśli natomiast wciąż czujesz niedosyt inspiracji prezentowych na dzień Babci i Dziadka zajrzyj na blog zrobionerecznie.pl, gdzie dostępna jest pełna baza pomysłów na prezenty DIY, dekoracje wnętrz zrobione własnoręcznie, a nawet zabawki, które można wykonać z najmłodszymi. Wypróbuj tej świetnej formy zabawy, która nigdy się nudzi!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz