Czwartek, 18 lipca 2024

Oryginalne prezenty dla dziecka

14 lutego 2018

0

W dobie intensywnego rozwoju technologicznego wybór prezentu dla dziecka wydaje się być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej postawić na produkty sprawdzone od lat czy pójść w szeroko rozumianą nowoczesność.

Problemem w wielu przypadkach wydaje się być to, że obecnie dzieci mają już wszystko, dlatego często trudno je czymś pozytywnie zaskoczyć. W takich sytuacjach z pomoc przychodzą sklepy internetowe, których katalog produktowy jest znacznie szerszy do tego, z czym mamy do czynienia w placówkach stacjonarnych.

Wszystko to sprawia, że zadanie wydaje się być z pozoru łatwiejsze. Oczywiście nadal musimy liczyć się z tym, że nasz wybór niekoniecznie przypadnie do gustu dziecku. Żeby Wam to nieco ułatwić, przygotowaliśmy kilka propozycji, które z pewnością są warte rozważenia.

Smartwatch dla dzieci

Inteligentne zegarki przeważnie kojarzą nam się z urządzeniami przeznaczonymi dla sportowców, a także osób, które chcą monitorować swoją codzienną aktywność lub pragną rozszerzyć funkcjonalność smartfona. Modele dla dzieci to urządzenia, które pozwalają im skorzystać z wielu przydatnych opcji, a także stanowią doskonałe zabezpieczenie.

Wszystko ze względu na wbudowany lokalizator GPS. Umożliwia on śledzenie położenia dziecka, dlatego zawsze możemy być spokojnie o to, gdzie się ono znajduje. Co więcej, dobrej jakości smartwatche pozwalają na wprowadzenie tak zwanej strefy bezpieczeństwa – jej opuszczenie uruchomi alarm w naszym smartfonie. Do tego wszystkiego należy dodać specjalny przycisk SOS oraz wbudowany mikrofon.

Jeżeli chodzi o funkcje atrakcyjne dla dzieci, smartwache mogą zostać zintegrowane ze smartfonami, dzięki czemu umożliwiają obsługę wszystkich wyskakujących powiadomień, odbieranie połączeń telefonicznych czy też odczytywanie i pisanie wiadomości tekstowych. Wiele takich zegarków posiada również wbudowany aparat i kamerę, obsługują one także mini gry.

Zabawki elektroniczne

Jest to bardzo szeroka kategoria, w której znajdziemy mnóstwo mniejszych i większych produktów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Spośród najciekawszych propozycji, wymienić możemy między innymi:

  • przenośne konsole do gier – niewielkich rozmiarów urządzenia wyposażone w zestaw przycisków i ekran LCD. Przeważnie posiadają od kilkudziesięciu do kilkuset wgranych gier – zręcznościowych, wyścigowych, sportowych, logicznych etc. Warto decydować się na modele, które mogą zostać podłączone do telewizora,
  • tablet dla malucha – przygotowywane są w taki sposób, aby uczyły poprzez zabawę. Przeważnie pozwalają na uruchomienie aplikacji przedstawiających litery alfabetu, rozmaite kolory, kształty bądź zwierzątka. Do tego wszystkiego dochodzą różnego rodzaju odgłosy i piosenki. Dzięki takim tabletom, dziecko może dowiedzieć się wiele pożytecznych rzeczy, a do tego rozwinąć umiejętności manualne,
  • Walkie Talkie – ponadczasowa zabawka, która przypadnie do gustu wielu dzieci. Doskonale sprawdzają się podczas wielu gier i zabaw, warto jednak sprawdzić, jaki jest zasięg ich pracy.

W kategorii zabawek elektronicznych znaleźć możemy również specjalne mikrofony nagrywające śpiew, różnego rodzaju interaktywne figurki, roboty i wiele, wiele innych.

Modele RC

Przechodzimy do zabawek zdalnie sterowanych. W sklepie znajdziemy mnóstwo pojazdów, którymi nasze pociechy mogą kierować przy pomocy specjalnych pilotów.

Czołgi, samochody, helikoptery, łodzie – wszystko to występuje w wersji elektronicznej. Co więcej, zdecydować możemy się także na modele składane. Dzięki temu dzieci same stworzą swoje konstrukcje, które następnie wykorzystają w domu lub na świeżym powietrzu.

Auto na akumulator

Na koniec propozycja dla małych kierowców. Są to samochody z wbudowanymi silnikami i akumulatorami. Mogą być sterowane przez dzieci lub przez rodziców, za pomocą specjalnych pilotów.

Co ważne, zakupić możemy różne modele aut. Dostępne są wyścigówki, Mercedesy, BMW, Land Rovery, SUV-y i wiele, wiele innych. Dzięki temu bez problemu wybierzemy pojazd, który przypadnie do gustu naszemu dziecku. Oczywiście nie należy zapominać o wszelkich parametrach technicznych, takich jak moc silnika, ilość biegów czy też maksymalny czas jazdy bez konieczności podłączania akumulatora do ładowania.

Tego typu samochody posiadają również wiele funkcji dodatkowych, chociażby w postaci radia FM czy atrakcyjnych świateł LED. Wszystko to sprawia, że dziecko poczuje się jak w prawdziwym aucie.

Dostęp do nowoczesnych, oryginalnych zabawek jest obecnie bardzo szeroki. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje przybliża Was do wyboru tej, która spotka się z ciepłym przyjęciem obdarowywanego dziecka.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz