Niedziela, 10 grudnia 2023

Mata edukacyjna dla dzieci - korzyści dla dziecka

29 marca 2021

0

Prawidłowy rozwój niemowlęcia wymaga spędzania jak największej ilości czasu na stabilnym i prostym podłożu. Dziecko w tym okresie powinno korzystać z wygodnego wózka, łóżeczka czy kojca. Rodzice doceniają jednak możliwości, które daje mata edukacyjna dla dzieci. To rozwiązanie, które można stosować zarówno w domu, jak i na podwórku czy w czasie wizyt u krewnych i znajomych. Polecamy ją wszystkim młodym rodzicom. Jakie korzyści z jej stosowania czerpie dziecko?

Mata edukacyjna dla niemowlaka - od chwili narodzin

Mata edukacyjna dla dzieci zapewnia prawidłowe ułożenie ciała niemowlęcia. Jest skuteczna i zaprojektowana w sposób niezwykle prosty. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla niedawno narodzonego maluszka - można korzystać z niej od pierwszych chwil życia dziecka. Co ciekawe, sprawdza się nawet przez kilkanaście miesięcy. Szeroka gama nowoczesnych modeli sprawia, że każdy może znaleźć interesujące go rozwiązanie, z odpowiednią ilością niezbędnych dla niego funkcjonalności. Przy zakupie warto uwzględnić kolory, które będą stymulowały wzrok - dobrze jest postawić na kontrastujące czarno-białe barwy. Nie mniej istotne okazują się faktury materiałów wykorzystanych do produkcji, posiadane zawieszki i wydawane dźwięki. Mata edukacyjna dla dzieci to nie tylko miejsce jego odpoczynku, ale także rozsądna stymulacja jego zmysłów.

Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, że mata edukacyjna dla niemowlaka to rozwiązanie nie tylko na pierwszych kilka tygodni. Okazuje się, że z powodzeniem może być użytkowana przez nawet kilkanaście miesięcy. Jest wygodna i praktyczna, dlatego daje możliwość wykorzystywania zarówno w czasie zabawy w domu, jak i podczas podróży. Dlatego warto wziąć pod uwagę maty edukacyjne, które wyróżnia nieduża waga oraz modele dające możliwość składania. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę, czy zmieści się w koszu wózka czy bagażniku twojego samochodu. Wygodna jest również możliwość prania jej w pralce. Nowoczesne maty edukacyjne dla dzieci nadążają za potrzebami współczesnych rodziców.

Mata edukacyjna dla dzieci

Jakie zalety ma mata dla niemowlaka?

Dlaczego mata edukacyjna dla dzieci jest coraz chętniej wybieranym prezentem dla przyszłych rodziców? Dzisiaj już wszyscy wiemy, jak bardzo ułatwia ich życie w powiększonej rodzinie już od pierwszych dni po pojawieniu się na świecie maluszka. To nie tylko legowisko, ale także stymulacja rozwijającego się wzroku i pierwsze bodźce zachęcające do wyciągania rączek, by ćwiczyć ruchy precyzyjne i umiejętność chwytania. Mata edukacyjna dla dzieci to bezpieczna przestrzeń do zabawy - rodzice muszą mieć oko na małego urwisa, jednak jednocześnie są w stanie dokończyć drobne prace domowe.

Mata dla niemowlaka to nie tylko strefa jego zabawy, ale także idealne środowisko do ćwiczeń i wykonywania pierwszych ruchów całego ciała. Właśnie tam bez przeszkód może rozciągać się i powoli uczyć obracania. W jego rozwoju niezwykle istotna jest umiejętność odwrócenia się z pleców na brzuszek. Warto także zauważyć, że pałąk z zabawkami oraz różnego rodzaju gadżetami rozmieszczonymi w kilku jej miejscach rozbudzają ciekawość oraz potrzebę przemieszczania się w ich kierunku. Podczas wyciągania rączek dziecko nieświadomie wzmacnia mięśnie grzbietu i szyi.

Mata dla niemowlaka

W tym miejscu należy podkreślić, że mata edukacyjna to pierwsza okazja do ćwiczenia ruchów precyzyjnych. Niemowlę nie posiada takich umiejętności od dnia narodzin - podstawowe zdolności motoryczne, a więc i kontrola nad ruchami dłoni, wypracowywane są przez człowieka metodą prób i błędów. Dzięki zabawkom, które znajdują się w różnych częściach maty, maluch jest zaciekawiony i zmotywowany do coraz bardziej świadomego wyciągania rączek, a następnie nauki chwytania wybranych przedmiotów.

Maty edukacyjne mają znacznie więcej walorów edukacyjnych. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, że to przestrzeń, w której dziecko poznaje pierwsze związki przyczynowo-skutkowe. W naturalny sposób rozwija się więc także poznawczo, co przekłada się na sprawniejszą naukę innych umiejętności w przyszłości.

Artykuł partnera zewnętrznego​

Komentarze (0)

Zostaw komentarz