Piątek, 21 czerwca 2024

Pożyczka gotówkowa – co warto wiedzieć, zanim się na nią zdecydujesz?

30 marca 2021

0

​Pożyczka gotówkowa to świetny sposób na sfinansowanie wydatków, za które nie chcesz lub nie możesz zapłacić bieżącymi środkami. Aby spełniła wszystkie oczekiwania pożyczkobior-cy, nie obciążając przy tym portfela, warto dobrze przemyśleć jej wybór. Na co zwrócić uwa-gę? Sprawdźmy.

Brak środków finansowych nie powinien być przeszkodą w realizacji marzeń i celów. Jeśli nie chcesz lub nie możesz sfinansować planów bieżącymi środkami, sięgnij po wygodną i niedrogą pożyczkę gotówkową. Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy pożyczkowej?

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy. W ramach umowy pożyczkodawca wypłaca pożyczkobiorcy określoną kwotę. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast zwrot pożyczonych środków wraz z odsetkami w określonych w harmonogramie terminach. W zależności od konkretnej oferty kwoty pożyczek gotówkowych wynoszą od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy złotych. Spłata odbywa się w miesięcznych ratach, zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu. Dużą zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Mogą być to np. bieżące wydatki, kupno wymarzonego sprzętu audio czy sfinansowanie planowanego od miesięcy remontu domu. Co ważne, na żadnym etapie procesu kredytowego nie musisz informować pożyczkodawcy o celu finansowania. W dowolnej chwili możesz więc go zmienić, bez żadnych konsekwencji.

Kto może otrzymać pożyczkę gotówkową?

Wymagania stawiane pożyczkobiorcom w zależności od konkretnej instytucji finansowej mogą się różnić. Mówiąc w sporym uproszczeniu, można uznać, że pożyczkę gotówkową może dostać osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dysponują dowodem osobistym, numerem PESEL i wymaganą przez pożyczkodawcę zdolnością kredytową. Wpływa na nią aż kilkanaście parametrów. Wśród najważniejszych: kwota pożyczki, wiek kredytobiorcy, wysokość i źródło dochodu, saldo spłacanych aktualnie kredytów i pożyczek, koszty utrzymania gospodarstwa domowego, liczba osób na utrzymaniu czy historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie od zdolności kredytowej zależy, jaką wyda decyzję instytucja finansowa i ile pieniędzy pożyczy.

Jakie dokumenty będą potrzebne do otrzymania pożyczki?

Jeśli chcesz wnioskować o pożyczkę gotówkową, wypełnij wniosek pożyczkowy. Przygotuj także dowód osobisty oraz dokument poświadczający wysokość i źródło dochodu. Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę, może być również wystawione przez pracodawcę zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie.

Co musisz wiedzieć, zanim sięgniesz po pożyczkę gotówkową?

Zanim podpiszesz umowę pożyczkową, koniecznie sprawdź:

  • ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Dobra pożyczka gotówkowa powinna być przede wszystkim niedroga. Aby sprawdzić całkowity koszt finansowania, zwróć uwagę nie na wartość odsetek, lecz na wskaźnik RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania pożyczki. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka;
  • w jaki sposób możesz złożyć wniosek. Dziś, w czasie pandemii COVID-19, ważna jest możliwość złożenia wniosku– przez Internet lub telefon. Dzięki niej zapewnisz bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także swoim najbliższym;
  • jak szybko otrzymasz ofertę i decyzję. Jeśli potrzebujesz pieniędzy „na już”, sprawdź, w jakim czasie otrzymasz ofertę i decyzję pożyczkobiorcy. Sięgając po Pożyczkę Gotówkową w Kasie Stefczyka, na propozycję przygotowaną specjalnie dla Ciebie przez eksperta nie będziesz musiał czekać dłużej niż 15 minut;
  • czy będziesz mógł spersonalizować warunki finansowania. Najlepsza pożyczka gotówkowa to pożyczka szyta na miarę, dostosowana do potrzeb i oczekiwań pożyczkobiorcy. Dzięki indywidualnym warunkom osiągniesz maksymalne korzyści i nie obciążysz portfela.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz