Poniedziałek, 2 października 2023

Jak wybrać krzesło dla gracza?

4 maja 2017

0

Nadszedł czas sportów elektronicznych i nikt nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że jest to dziedzina rosnąca w siłę. Gaming wciąż mocno się rozwija, nieustannie przybywa doskonałych zawodników oraz widzów, którzy z zapartym tchem obserwują ich zmagania.

Na każdym etapie swojej drogi w gamingu, playerzy potrzebują należytego osprzętowania. Jest to związane ze swoistymi potrzebami, jakie mają gracze. Jak powinno się wybierać fotel dla gracza? Trzeba tego wyboru dokonywać roztropnie, mając wzgląd na kilka czynników, decydujących o funkcjonalności krzesła. Odpowiedniej jakości fotel dla gracza jest przede wszystkim bardzo solidnie zbudowany. Wszystkie elementy, które się na niego składają powinny być zrobione z najwyższej jakości materiałów, jedynie wtedy możemy liczyć na trwałość krzesła i wytrzymałość podczas eksploatacji. Tak jak w przypadku fotela Akracing Gaming Chair, który posiada wzmocnioną metalową podstawę oraz stelaż, które są bazą dla całej konstrukcji.

Akracing Gaming Chair

Taka struktura charakteryzuje wszystkie krzesła komputerowe na poziomie premium. Z racji tego, że playerzy spędzają naprawdę po wiele godzin ciągiem w pozycji siedzącej, dobre krzesło dla gracza powinno być również wygodne. Komfort w fotelach z wyższej półki jest zapewniony dzięki profilowanym oparciom, najczęściej zakrzywionym na bokach. Jest to w tej chwili standard, jeśli chodzi o dobre gatunkowo krzesło dla gracza. Wystarczy spojrzeć na takie wiodące modele jak Akracing Octane czy Drifting od DXRacer. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że totalnie różnią się od zwykłych foteli obrotowych. Stworzono je w całości na potrzeby gamingu, dlatego także ich gabaryty nie są standardowe.

fotel dla gracza

Cały fotel dla gracza jest zdecydowanie bardziej okazały od tradycyjnych foteli na kółkach, a do tego wydłużone zostało oparcie. Na tym zabiegu najbardziej skorzystali zawodnicy wysokiego wzrostu, ale nie tylko. Dzisiejsze krzesła komputerowe, które tworzone są z myślą o graczach, opracowywane są dużo bardziej uważnie niż kiedyś. Dbałość o zaspokojenie potrzeb użytkowników jest na tyle duża, że wraz z nią systematycznie zwiększają się możliwości konfiguracyjne takich produktów. Kiedy więc szukamy fotela gamingowego, wybierzmy taki, który umożliwia jak najwięcej modyfikacji. Biorąc pierwszy z brzegu renomowany model krzesła dla graczy jak na przykład DXRacer Iron, możemy w rzeczywistości przekonać się, co znaczą możliwości, jakie daje współczesny mebel gamingowy. Zmieniamy płynnie wysokość siedziska, dopasowujemy oparcie tak by było ustawienie pod odpowiednim dla nas kątem, regulujemy konfigurację pomniejszych części. Trzeba podkreślić, że krzesła dla graczy dobrej klasy nie wymagają wielu mozolnych zabiegów w celu dokonania tych zmian, a jedynie wykonania prostych czynności.

Wcześniej była mowa o trwałości. Kiedy zechcemy ją zdefiniować, z pewnością na myśl przyjdzie nam również wygląd fotela. Kupując fotel dla gracza, zależy nam żeby przez długi okres czasu mógł być podziwiany za swój design. Gwarancją długotrwałego atrakcyjnego wyglądu jest wykorzystanie w produkcji nowoczesnych technologicznie tworzyw. Te krzesła komputerowe, które wypełnione są wzmocnioną pianką, nie wyginają lub odkształcają się w skutek regularnego siedzenia i dociskania pianki meblowej sporą wagą. Imitacja skóry, którą obite są meble do komputera, nie przeciera się i można ją utrzymać w czystości bez konieczności stosowania profesjonalnych zabiegów lub środków chemicznych. Krzesło dla gracza powinno zatem zostać wybrane bardzo pieczołowicie, z uwzględnieniem wielu czynników, które decydują o późniejszym komforcie podczas gry. Na szczęście „gamerzy” to najczęściej osoby zdecydowane i doskonale orientujące się w swoich oczekiwaniach, dlatego kierując się powyższymi zasadami bez trudu znajdą w asortymencie wiodących marek, swoje wymarzone meble dla graczy. Na poszukiwania możecie wybrać się do następującego wirtualnego punktu handlowego z krzesłami komputerowymi

Materiał partnera zewnętrznego

fotele dla graczy

Komentarze (0)

Zostaw komentarz