Piątek, 21 czerwca 2024

3w1, 2w1, a może osobno? Jaki model wózka wybrać?

1 września 2021

0

​Wybór wózka to decyzja, która potrafi spędzać sen z powiek młodym rodzicom. W końcu to ważny sprzęt, który będzie użytkowany codziennie, często w różnych warunkach, musi więc dobrze pełnić swoją rolę oraz odpowiadać na potrzeby małych użytkowników i ich opiekunów. Na rynku dostępne są różne modele, a wśród nich coraz większą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne. Czy będą odpowiednie dla każdego?

Wszechstronne wózki 3w1 – zalety rozwiązania 

Zacznijmy od najbardziej wielofunkcyjnego rozwiązania, czyli tak zwanych wózków 3w1. Łączą one w sobie wózek głęboki (gondolę), spacerowy oraz fotelik samochodowy z kategorii 0–13 kg. Jeden produkt odpowiada więc na wszystkie wymagania dziecka w zakresie transportu. Możliwość wpięcia fotelika w stelaż wózka i wożenia w nim dziecka jest bardzo ceniona przez wielu rodziców i przydaje się na co dzień: podczas zakupów, odwożenia starszych dzieci do placówek, załatwiania różnych spraw. Gdy maluszek zaśnie w aucie, nie trzeba go budzić – wystarczy wyjąć nosidełko i wygodnie umieścić na kołach. Zyska na tym również nasz kręgosłup, gdy droga z parkingu do mieszkania jest nieco dłuższa. Trzeba jednak pamiętać, że niemowlę nie powinno zbyt długo przebywać w krępującym swobodny ruch foteliku, a do dłuższych spacerów służy gondola lub spacerówka.

Popularny wybór, czyli gondola plus spacerówka 

Wózki 2w1 są obecnie wybierane najczęściej. Służą dzieciom od narodzin do około 3 roku życia, kiedy maluch woli już poruszać się na własnych nogach. Niemowlęta niepotrafiące jeszcze stabilnie siedzieć, wozimy w gondoli, którą wymieniamy na spacerówkę około 8 miesiąca życia dziecka. Obie opcje są montowane na tym samym stelażu z kołami. W ten sposób jeden sprzęt wystarcza nam na dłużej, a wózek możemy z ulgą skreślić z listy rzeczy do kupienia raz a dobrze.

Producenci wózków oferują bardzo szeroki wybór wózków głęboko-spacerowych. Wśród polecanych modeli, jakie znajdziemy np. w internetowym Sklepie Michałek, warto zwrócić uwagę na polskie wózki: Bebetto Luca, Adbor OXV-3D czy Junama Diamond.

Kiedy warto kupić każdy sprzęt osobno? 

Czasem korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup osobno wózka głębokiego, spacerówki i fotelika samochodowego. Wówczas każdy sprzęt możemy precyzyjnie dobrać do swoich potrzeb i wymagań. Wiele osób decyduje się na lekką, składaną spacerówkę typu parasolka, która sprawdza się w podróży i podczas wypadów na miasto – może ona całkowicie zastąpić solidniejszy wózek spacerowy lub być jego uzupełnieniem. Wiele zależy też od preferencji samego dziecka oraz stylu życia jego rodziców.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz