Poniedziałek, 2 października 2023

Czy inwestycja w profesjonalną stronę internetową może się zwrócić?

22 maja 2017

0

Firmie, która nie istnieje w wirtualnym świecie internetu, dość ciężko jest zdobyć dzisiaj klientów. Ktoś, kto nie orientuje się w tej kwestii, może sądzić, że posiadanie strony internetowej z prawdziwego zdarzenia jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Nic bardziej mylnego! Jak się zaraz przekonamy, wysokiej jakości strona ma sporo zalet.

Strona profesjonalna, czyli jaka?

Aby lepiej zrozumieć temat, warto nieco sprecyzować samo określenie profesjonalna. Chodzi o strony www, które są zrobione przez osoby znające się bardzo dobrze na rzeczy, czyli właśnie przez profesjonalistów. Osobę taką, czy też agencję można poznać po doskonałej jakości pracy. Taki specjalista podąża za trendami, stale odkrywa coś nowego, idzie z duchem czasu, kształci się, a efekty tego rozwoju przelewa na swoje projekty. Jeśli chodzi o webdesign, to zmiany następują bardzo dynamicznie, dlatego śledzenie aktualnych trendów jest czymś niezbędnym. Wszak to, co było modne jeszcze parę lat temu, dziś już na nikim nie zrobi wrażenia, a może się nawet prezentować dość komicznie i negatywnie wpływać na odbiór firmy. Zatem projektant, który tworzy witrynę, musi wiedzieć, w jaką stronę pójść. Powinien znać te obecne, jak i nadchodzące trendy.

Słowo o trendach w webdesignie

Warto przedstawić choćby kilka z przykładów, które trochę unaocznią tę kwestię. Na pewno trzeba wspomnieć o dużej sile animacji i wszelkiego rodzaju obrazów, które pomagają w bardzo jasny sposób przedstawiać treści. Długi tekst, którego klient nie będzie miał ochoty czytać, przekaże mniej aniżeli wykresy, liczby, czy proste animowane obrazki. W kwestii obrazów, z pewnością warto zwrócić uwagę na to, że obecnie bardziej liczą się te prawdziwe oraz jak najlepiej dopasowane zdjęcia. Popularne i dobierane na szybko fotografie stockowe są powoli zastępowane przez takie, które doskonale pasują do strony i jej tematyki. Dbałość o wizualne kwestie przekłada się na każdy detal. Coraz bardziej docenia się także rolę fontów i ich możliwości graficznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to czcionka była dość mocną podporą całego projektu, szczególnie gdy mowa o stronach minimalistycznych.

Gdzie szukać profesjonalistów?

Osoba, która nie ma pojęcia gdzie szukać dobrych fachowców, którzy zajmą się takim projektem, na pewno w pierwszej chwili pomyśli o Warszawie. Te skojarzenia są jak najbardziej trafne, ponieważ to właśnie stolica jest kolebką agencji interaktywnych na świetnym poziomie. Tamtejsi specjaliści już od lat tworzą niesamowite witryny choćby dla warszawskich firm, których przecież jest cała masa. Strony internetowe w Warszawie, wykonane przez dobre agencje interaktywne mogą być przykładem tego, jak powinna się prezentować witryna. Warto zatem zwrócić się do najlepszych, ponieważ w ten sposób nie będziemy musieli się martwić o rezultat takiej pracy.

Zalety posiadania profesjonalnej strony internetowej

Wiemy już trochę o tym, jak profesjonalna strona ma wyglądać oraz gdzie poszukiwać dobrych specjalistów. Zatem przejdźmy do powodów, dla których właściciele firm powinni się poważnie zastanowić nad posiadaniem profesjonalnej witryny internetowej:

  • nie da się ukryć, że wpływa ona na pozytywny wizerunek firmy, ponieważ klient, przeglądając taką stronę, wyrabia sobie opinię nie jej temat, jak i samego właściciela;
  • profesjonalna witryna służy również klientowi do szybkiego kontaktu z firmą, im jest to łatwiejsze, tym większa pewność, że ktoś w ogóle będzie się chciał do nas odezwać. Proste i szybkie kanały komunikacji dostępne na stronie mają wpływ na wzrost sprzedaży;
  • profesjonalną stronę łatwiej jest promować w sieci, bo z reguły są to tak zwane witryny SEO friendly, pozycjonowanie takich stron, aby były wysoko w wynikach wyszukiwania jest o wiele szybsze i efektywniejsze;
  • im wyżej w wynikach wyszukiwania znajduje się witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba chcąca nabyć dane produkty i usługi wybierze właśnie nas, mając profesjonalną stronę, po prostu jesteśmy bardziej widoczni w sieci, co przekłada się na powodzenie w biznesie.

Te argumenty na pewno powinny przemówić do każdego właściciela firmy, który troszczy się o jak najlepszą pozycję na rynku. Inwestycja w profesjonalną stronę internetową na pewno zwróci się z nawiązką.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz