Piątek, 21 czerwca 2024

Smartfon dla dziecka - na co zwrócić uwagę, kupując telefon dla pociechy?

1 marca 2019

0

Kupowanie telefonu dla dziecka powinno rozpocząć się od podjęcia decyzji dotyczącej budżetu, jaki ma zostać przeznaczony na ten cel. Dzięki temu zakres wyboru znacznie się ograniczy, co jednocześnie znacznie ułatwi decyzję.

Telefon dla dziecka - w abonamencie czy na kartę?

Najlepsza oferta na kartę to taka, która będzie skrojona na miarę pociechy. Taryfa prepaid (przedpłacowa) znakomicie sprawdza się w przypadku najmłodszych, ponieważ w ten sposób mogą nauczyć się kontrolowania własnych wydatków i świadomego korzystania z usług telekomunikacyjnych. Abonament jest dobrym rozwiązaniem, w momencie gdy dziecko chce telefon, na który aktualnie nas nie stać - ponieważ w takim systemie jego cena zostanie rozłożona na raty i doliczona do comiesięcznego zobowiązania. Abonament jest korzystny również w przypadku, gdy do własnego aktualnego planu możemy dołączyć kolejny numer, przy czym warto zauważyć, że obecnie wielu wiodących operatorów na rynku ma również taką usługę w ofercie na kartę, np. pakiety rodzinne.

Smartfon dla dziecka - najważniejsze parametry

O tym, w co powinien być wyposażony smartfon, najczęściej decyduje dziecko, przy czym warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania oraz cel, w jakim urządzenie będzie wykorzystywane. Telefon dla miłośnika/miłośniczki gier musi mieć przede wszystkim mocny procesor i akumulator, fan/fanka robienia zdjęć i kręcenia filmów doceni wysoką rozdzielczość ekranu, dobrej jakości aparat, duży wyświetlacz, zasobną pamięć wewnętrzną i również mocną baterię. Natomiast pociecha, która chce jedynie rozmawiać oraz wysyłać SMS-y i MMS-y ucieszy się z dobrej jakości smartfona z niższej półki cenowej.

Dodatkowe wyposażenie smartfonu dla dziecka

Telefon dziecka musi być wyposażony w lokalizator GPS. Jest to aplikacja, którą najlepiej zainstalować lub uruchomić (niektóre smartfony ja posiadają), która znacznie zwiększa bezpieczeństwo pociechy.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, że telefon dla dziecka powinien być wytrzymały, jednak smartfony z tzw. niższego i średniego pułapu cenowego nie posiadają dodatkowych zabezpieczeń, które ochronią urządzenie przed upadkami i zarysowaniami. Z tego względu, kupując dziecku smartfona, nie można zapomnieć o gadżetach ochronnych, czyli szkle lub folii na wyświetlacz oraz etui na tylną część obudowy. Na szczęście na rynku jest wiele akcesoriów zaprojektowanych specjalnie dla dzieci, np. z popularnymi postaciami z kreskówek czy seriali, dlatego ich zakup nie sprawi większego problemu i z pewnością dodatkowo ucieszy malucha.

Czytaj także: Jak dbać o swój smartfon?

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz