Niedziela, 10 grudnia 2023

Infolinia, helpdesk i czat w jednym, czyli jak kompleksowo zarządzać biurem obsługi klienta?

2 lipca 2021

0

Sprawna i profesjonalna obsługa klienta to jedno z najważniejszych zadań stojących przed firmą. Zadowolony użytkownik jest bardziej skłonny zakupić produkt lub skorzystać z usługi, co przekłada się na wzrost zysków przedsiębiorstwa. Aby usprawnić pracę konsultantów, użyj odpowiednich narzędzi. Polecanym rozwiązaniem jest system contact center Thulium.

Jak działa system contact center?

Nowoczesny system contact center to kompleksowe oprogramowanie służące do wsparcia działu obsługi klientów. Pozwala na wygodne zarządzanie komunikacją z poziomu przeglądarki. Obejmuje kilka narzędzi: infolinię, helpdesk, czat, IVR i obsługę Messengera. Cała obsługa klienta odbywa się więc w jednym miejscu, co znacznie ułatwia pracę specjalistów.

Rozbudowane narzędzie zapewnia pełną kontrolę nad procesem obsługi. Zawiera ponadto wiele praktycznych funkcji i rozwiązań, m.in. raporty, wallboardy, dashboardy czy historie kontaktu, co pozwala usprawnić działanie nie tylko konsultantów, ale również liderów czy kadry menadżerskiej.

Dlaczego system contact center to dobry wybór?

Wdrożenie w przedsiębiorstwie oprogramowania typu contact center to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści firmie. Przede wszystkim gwarantuje porządek w obsłudze zgłoszeń klientów. Narzędzie identyfikuje kontakt i historię konwersacji, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, jak przebiegała wcześniejsza komunikacja z klientem. Oprogramowanie umożliwia wygodne zarządzanie komunikacją z użytkownikiem z różnych kanałów. Konsultanci mogą w prosty sposób odpowiadać na zgłoszenia, archiwizować je czy też przekazywać do konkretnych osób bądź działów.

Narzędzie zapobiega również dublowaniu zadań. Na przykład, jeśli konkretny pracownik otworzył dane zgłoszenie i pisze w nim odpowiedź na maila, to jest to doskonale widoczne dla innych konsultantów. Dzięki temu wiedzą oni, że zgłoszenie jest już obsługiwane i nie ma potrzeby się nim zajmować.

System contact center Thulium zapewnia też wysoki komfort pracy. Oprogramowanie jest łatwe i przejrzyste w obsłudze. Nie wymaga przeprowadzania długich, skomplikowanych szkoleń dla pracowników. Cechuje się prostą konfiguracją, szybkim wdrożeniem, a także sprawnym supportem - w przypadku pytań czy ewentualnych problemów z narzędziem specjaliści dostarczający rozwiązanie szybko pomagają i udzielają niezbędnych informacji.

Ważną zaletą oprogramowania jest możliwość zbierania leadów. Funkcja callback oraz czatu pozwala na zbieranie kontaktów, a następnie oddzwonienie lub odpisanie do użytkownika. W ten sposób nie tracisz możliwości komunikacji z potencjalnym klientem, a tym samym ewentualnych zysków dla firmy. Ponadto budujesz w ten sposób pozytywny wizerunek marki. Klient, który nie może się wielokrotnie dodzwonić lub skontaktować w inny sposób (np. poprzez czat) z firmą, zapewne zrezygnuje z prób kontaktu i wyrobi sobie negatywną opinię na temat przedsiębiorstwa. Funkcja zbierania kontaktów, a następnie komunikacji zwrotnej pozwala temu zapobiec. Zapisywanie historii kontaktu pozwala także na organizację procesu obsługi posprzedażowej, co również sprzyja kreowaniu pozytywnego image"u marki.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz