Poniedziałek, 2 października 2023

Czym jest Microsoft Azure?

8 kwietnia 2020

0

Nowoczesna firma nie może obejść się bez technologii, która zautomatyzuje procesy i zapewni większą wydajność pracowników. Aplikacje biznesowe powinny być w odpowiedni sposób wdrażane, żeby przyniosły jak najwięcej korzyści. Przykładem metodyki wdrażania jest Sure Step.

Sure Step jest jedną z bardziej popularnych metodyk wdrażania aplikacji biznesowych w firmach. Chociaż koncentruje się na systemach informatycznych Microsoft, można ją wykorzystać tak naprawdę przy aplikacjach różnych producentów. Metodyka Sure Step jest wynikiem wieloletnich doświadczeń wdrożeniowców i jest zbiorem sprawdzonych praktyk wdrożeniowych. Cały proces wdrażania aplikacji w firmie można podzielić na sześć podstawowych etapów.

Diagnoza

Każda doświadczona firma wdrożeniowa (np. Nav24.pl) doskonale wie, że proces wdrażania trzeba rozpocząć od etapu diagnozy. Kluczowe jest właściwe rozpoznanie potrzeb klienta w zakresie oprogramowania biznesowego. To pozwoli przygotować i dobrać odpowiednią ofertę oraz przygotować kosztorys dla danej firmy. 

Analiza

Kolejny ważny etap wdrożeniowy to analiza procesów, jakie zachodzą w danym przedsiębiorstwie. Ich szczegółowe rozpoznanie pozwala przygotować harmonogram działań wdrożeniowych, co znacznie usprawnia całą pracę wdrożeniową.

Projektowanie

Kolejnym krokiem jest przygotowanie kompleksowego projektu wdrożenia zidentyfikowanych i wybranych procesów w firmie. Jednocześnie, przygotowywane jest środowisko testowe aplikacji biznesowej. Specjaliści ustalają także sposób wdrożenia pozostałych rozwiązań.

Programowanie

Po dokonaniu wyżej opisanych założeń firma wdrożeniowa przystępuje do budowania i testowania poszczególnych komponentów oprogramowania biznesowego. Opracowywane są procesy migracji danych, zaś sam system jest konfigurowany pod klienta. Poddawany jest również kompleksowym testom.

Testowanie i szkolenia

Końcowy etap wdrożenia polega w głównej mierze na testowaniu oraz szkoleniach dla użytkowników końcowych. Konieczne jest tutaj wsparcie specjalistów z firmy wdrożeniowej nad użytkownikami nowego oprogramowania i pomoc w obsłudze aplikacji.

Uruchomienie oraz opieka powdrożeniowa

Ostatni etap wdrożenia polega na przeniesieniu wszystkich procesów firmy do nowego oprogramowania biznesowego. Jednocześnie realizowane są końcowe testy i następuje pełne uruchomienie systemu. Firma wdrożeniowa zapewnia także szkolenia pracowników w zakresie obsługi wdrożonego oprogramowania oraz dalszą opiekę według indywidualnych potrzeb.

Metodyka Sure Step jest przykładem precyzyjnie przygotowanego schematu, według którego można wdrożyć nawet najbardziej rozbudowane i zaawansowane oprogramowanie. Dzięki zastosowaniu metodyki Sure Step możliwe jest uzyskanie szczegółowego i precyzyjnego spisu zadań i ról oraz rekomendacji dotyczących narzędzi i szablonów dokumentów stosowanych w każdej etapie wdrożenia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz