Piątek, 21 czerwca 2024

Z Mordoru do domu – laptopy poleasingowe

24 czerwca 2020

0

 

Przy zakupie komputera jesteśmy rozdarci pomiędzy niską ceną a parametrami sprzętu. Sprzęt najtańszy będzie raczej słaby, natomiast najszybsze i najmocniejsze laptopy to bardzo wysokie koszty. Gdzie leży w tej sytuacji złoty środek?

W laptopach z Mordoru. Jest to oczywiście przenośnia: nie chodzi tutaj o część tolkienowskiego Śródziemia, a o słynne miejsce, gdzie Warszawa skupia biurowce i korporacje, które często leasingują sprzęt komputerowy i regularnie go wymieniają. Dzięki temu indywidualny odbiorca może kupić potem laptopy poleasingowe.

Poleasingowe – dobre, tanie i zadbane

No dobrze, ale dlaczego laptop poleasingowy ma być złotym środkiem w naszych poszukiwaniach? Ano z kilku powodów. Jest to sprzęt w wielu przypadkach znacząco tańszy od nowych komputerów z salonu, za to niewiele ustępujący mu parametrami. Laptopy poleasingowe mają dopiero rok albo dwa, w związku z czym nadal świetnie poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie przed nimi postawimy i w zupełności wystarczą nam na kilka następnych lat.

Cena takiego sprzętu spada, ponieważ są już nowsze lepsze o kilka megaherców lub megabajtów modele, zatem nie można takich samych pieniędzy żądać za komputer, który ma kilka lat. Dodatkowo były one już używane, co jeszcze bardziej wpływa na obniżenie ich cen – ale w żadnym stopniu na ich jakość.

Używany czy nowy? Czasem trudno znaleźć różnicę

Niektórzy mogą obawiać się zakupu komputera używanego, bojąc się ukrytych wad lub zużycia. Prada jest jednak taka, że większe ryzyko ukrytych wad ma sprzęt z salonu, dotąd jeszcze odpowiednio nie przetestowany. Producenci mogą opowiadać o nim różne rzeczy i zachwalać zalety, ale dopiero kontakt z użytkownikiem i działanie w warunkach rzeczywistych, a nie w laboratorium czy fabryce, ujawnia prawdziwe cechy sprzętu. Może się okazać, że klawiatura lub matryca laptopa ma defekt, który ujawnia się dopiero po jakimś czasie.

Wybierając laptopy poleasingowe w Warszawie, nie mamy takiego problemu – sprzęt sprawdzony był podwójnie, raz przez poprzedniego użytkownika, a drugi raz w sklepie, bo standardem jest przegląd techniczny i kontrola komputera przed wystawieniem go w ofercie. Pewności zakupu dodaje fakt, że laptopy te były sprzętami firmowymi – w związku z tym pracownicy dbali o powierzony im sprzęt, wiedząc, że będą potem się musieli z niego rozliczyć.

Warszawa ma bogatą ofertę laptopów poleasingowych. Z racji na nagromadzenie firm i przedsiębiorstw, cały czas spora pula używanych komputerów firmowych trafia do sprzedaży detalicznej. Szukając dla siebie laptopa o dobrych parametrach i w przystępnej cenie, warto rozważyć tę opcję, jako równorzędną konkurencję dla sprzętu nowego. Możemy w ten sposób trafić na prawdziwe perełki.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz