Piątek, 29 września 2023

Serwis iPhone - kiedy zachodzi konieczność wymiany baterii?

25 stycznia 2022

1

​Posiadając telefon iPhone, każda osoba chce, aby pozostał on niezawodny i w pełni sprawny. Kiedy jednak bateria ulega wyczerpaniu, konieczna może być jej wymiana. Jak poznać, że należy wymienić baterię oraz dlaczego warto zrobić to w serwisie iPhone? Przeczytasz w poniższym artykule.

Baterie w telefonie iPhone 

Baterie w telefonach iPhone są uznawane za jedne z najlepszych na rynku, jednak przy dość częstym korzystaniu z telefonu ulegają wyczerpaniu po około 2-3 latach. Przy rzadszym korzystaniu można zwiększyć ich żywotność do około 3 lat. Kiedy moc baterii zacznie spadać, konieczne będzie jej częste ładowanie, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania. Zalecana będzie wtedy wymiana baterii iphone XS lub w innym modelu. 

Jakie są symptomy wyczerpującej się baterii w iPhonie?

Wyeksploatowana bateria może dać się mocno we znaki użytkownikom IPhone. Najlepiej zdecydować się na wymianę, jak najszybciej, tak, aby nie doprowadzić do uszkodzenia smartfona. Jedną z pierwszych oznak słabej baterii jest jej częste rozładowywanie się. Dodatkowo może mieć problem z włączaniem się, a także wyłączaniem się podczas wahań temperatury. Co istotne, bateria może się nagrzewać i puchnąć, a aplikacje w telefonie mogą wolno się uruchamiać. Jedynym możliwym sposobem na przywrócenie odpowiednich funkcji i działania telefonu jest wymiana baterii na nową. 

Dlaczego warto wymienić baterię w serwisie iPhone?

Kiedy zachodzi konieczność wymiany baterii w telefonie iPhone, warto odwiedzić serwis iPhone. Wiele osób pomyśli, że baterie można wymienić samodzielnie, jednak często nie warto ryzykować, gdyż może skończyć się to źle dla działania całego telefonu. W serwisie specjaliści wybiorą odpowiednią baterię, która nie będzie stwarzała ryzyka uszkodzenia telefonu. Serwisanci posiadają odpowiednią wiedzę i narzędzia, dlatego mogą dokonać jak najlepszej naprawy. Dzięki temu iPhone będzie działał bez zarzutu. 

Jakie usterki zdarzają się jeszcze w iPhone?

Jednymi z najczęściej zdarzających się usterek są pęknięcia szybki. Wiąże się to z upadkami na asfalt, chodnik czy płytki, na które narażone są smartfony na co dzień. Pozostawienie popękanej szybki grozi uszkodzeniem dotyku i wyświetlacza. Związane jest to z narażeniem telefonu na wnikanie wody i kurzu. Pamiętajmy, że w przypadku konieczności wymiany ekranu, również warto skorzystać z serwisu iPhone. Dzięki temu można mieć pewność odpowiedniej wymiany bez ryzyka powstania uszkodzeń.

Artykuł partnera

Komentarze (1)

  • Marcin (Marcin)

    8 marca 2022 14:49

    Świetny artykuł, ostatnio wymieniałem baterie w swoim jabłuszku. Od razu widać różnicę

    https://www.serwisapple.pl/ Odpowiedz
Zostaw komentarz