Piątek, 21 czerwca 2024

World of Warcraft Classic - Poradnik profesji zielarstwa

18 października 2021

0

W tym poradniku  dowiesz się wszystkiego, co jest przydatne do rozpoczęcia procesu zbierania.  Zanim jednak zaczniemy, przedyskutujmy, dlaczego ta mechanika gry jest niezbędna w grze. Cóż, aby rozpocząć wszystko, profesje w grze mają tendencję do dawania ci więcej zawartości do doświadczenia w świecie Azeroth. Dlatego też, nawet po osiągnięciu "gry końcowej" z naszym mistrzem na najwyższym poziomie i z odpowiednim wyposażeniem, praca nie jest skończona.

Kiedy bierzesz Profesję dla swojej postaci, możesz osiągnąć dwa główne cele. Z jednej strony masz więcej narzędzi, które ułatwią Ci każdy dungeon/rajd.  Z większą ilością umiejętności i pasywnych buffów, zobaczysz dużą różnicę podczas gry w najtrudniejszych częściach World of Warcraft Classic. W przeciwieństwie do tego masz możliwość zwiększenia swojego poziomu profesji i zarobienia więcej złota. Po prostu zbierasz potrzebne materiały dla innych profesji i sprzedajesz je w Domu Aukcyjnym.

Jak już wiecie, konieczne jest szybkie zwiększenie poziomu Waszej profesji. Co warte podkreślenia, od dawnych czasów (lub tym razem klasycznych), wszyscy najlepsi gracze mają odblokowane te osiągnięcia. Rzeczywiście, będziesz musiał zainwestować za najlepsze prędkości wierzchowców i unikalne przedmioty w Domu Aukcyjnym, ale możesz odzyskać swoje złoto, gdy osiągniesz szczyt.

Poradnik zielarstwa

W World of Warcraft Classic Zielarstwo pozwala Ci polować na mapach w poszukiwaniu zasobów, z których robisz niezbędne materiały. Innymi słowy, profesja ta umożliwia Ci zbieranie roślin i dodawanie ich do Twojego inwentarza. Na początku może to wyglądać dziwnie i nieatrakcyjnie, ale jest to konieczne, aby zebrać te dobra do przyszłego użytku.

Zbieranie

Po zebraniu profesji Ziołolecznictwa, możesz wejść do węzła ziół i zebrać ich materiały. Zazwyczaj znajdziesz tam kilka "roślin" podczas levelowania swojej postaci lub wykonywania zadań. Zaleca się, abyś wybrał ten typ profesji tak szybko jak to możliwe i trzymał się go podczas swojej podróży. Dlatego też, węzły ziołowe, które znajdziesz na pierwszych mapach, dadzą Ci doświadczenie. Później, gdy będziesz przemierzał kolejne obszary, będziesz mógł zbierać również te materiały.

World of Wacraft Classic poradnik zielarstwa

Levelowanie Zielarstwa

Aby zwiększyć poziom Zielarstwa, musisz zobaczyć kolor węzła ziołowego, który chcesz zebrać:

 • Jeśli jest pomarańczowy: Zdobędziesz punkt z tego węzła.
 • Jeśli jest żółty: Jest większa szansa na zdobycie punktu z węzła ziół.
 • Jeśli jest Zielony: Szansa na zdobycie nowego punktu spada w miarę zbierania ziół.
 • Jeśli jest Szary: Nie masz możliwości zdobycia kolejnego poziomu z tego węzła.

Jak już wiesz, poziomowanie Zielarstwa jest całkiem proste. Mimo to, będziesz musiał szlifować na tej samej mapie, dopóki nie będzie można "bezpiecznie" kontynuować. Innymi słowy, gdy zobaczysz tylko węzły ziół Grey, przenieś się w inne miejsce.

Co więcej, jeśli chcesz jak najszybciej osiągnąć poziom 300, możesz podążać tą drogą (ten plan działa zarówno dla Alliance jak i Horde):

 • Od 1 do 50: Zbieraj Peacebloom i Silverleaf.
 • Od 51 do 75: Zbierz Earthroot i Mageroyal.
 • Od 76 do 100: Zbierz Briarthorn.
 • Od 101 do 115: Zbierz Bruiseweed.
 • Od 116 do 125: Gather Wild Steelbloom.
 • Od 126 do 160: Gather Kingsblood.
 • Od 161 do 185: Gather Fadeleaf.
 • Od 186 do 205: Gather Khadgar's Whisker.
 • Od 206 do 230: Gather Firebloom.
 • Od 231 do 250: Gather Sungrass.
 • Od 251 do 270: Zbierz Gromsblood.
 • Od 271 do 285: Zbierz Dreamfoil.
 • Od 286 do 300: Zbierz Plaguebloom.

Łączenie zielarstwa WoW z inną profesją

Najwygodniejszym wyborem jest wybranie Alchemika jako drugiej profesji. Prawie wszystkie receptury wymagają bowiem ziół do ich wykonania. Dlatego możesz zawsze mieć materiały do wykonania wszystkich eliksirów. Nawet w środku lochów, możesz zdobyć rzadkie zioła i używać ich pomiędzy walkami.

Po drugie, jeśli chcesz zarobić dużo złota, polecamy Ci Górnictwo. Dzięki temu będziesz mógł sprzedać wszystkie materiały w Domu Aukcyjnym i zwiększyć swoje dochody. Pamiętaj, aby sprawdzić populację serwera, zanim spróbujesz tej drogi. Im więcej graczy, tym łatwiej będzie Ci sprzedać wszystkie swoje towary. Na uwagę zasługuje fakt, że wkrótce możemy zobaczyć Płonącą Krucjatę, co oznacza, że będziesz musiał szybko zdobyć poziom Zielarstwa i sprzedawać zioła przed innymi.

Sukces zielarza

W tej części poradnika , omówimy najlepsze klasy, które mogą współpracować z tym wyborem. Przede wszystkim, najłatwiejszym sposobem na zbieranie ziół jest Druid. W ten sposób możesz zdobyć towar bez "rozbierania się". Co więcej, Taureni mają cechę rasową, która zwiększa Zielarstwo o 15 punktów od początku. Mając to na uwadze, możesz stworzyć swojego alter-ego i sprzedawać zioła w Domu Aukcyjnym.

Inną opcją jest wybranie tych klas, które mają powinowactwo z Alchemią. Na przykład, Czarodzieje lub Czarnoksiężnicy. W tym przypadku musisz wybrać Zielarstwo i zbierać, zamiast płacić za materiały. W rezultacie, nie stracisz tak dużo złota w swoich profesjach.

Wreszcie, Rogue potrzebuje trochę ziół do swoich umiejętności, co oznacza, że Zielarstwo może być pomocne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz