Poniedziałek, 2 października 2023

Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie

10 lutego 2020

0

Laptop to obecnie urządzenie, które coraz szybciej wypiera komputery stacjonarne pod względem częstotliwości użytkowania. Laptopa można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i pozostać w stałym kontakcie ze świtem. To urządzenie mobilne jest obecnie na tyle tanie, że praktycznie każdy nowocześnie zorientowany użytkownik je posiada. Jednak laptopy niezniszczalnymi nie są, mimo że ich obudowa pozwala ochronić sprzęt przed wieloma awariami.

Do najczęstszych uszkodzeń w laptopie zaliczyć można klawiaturę, baterię oraz matrycę. Ta ostatnia może wydawać się wyjątkowo kłopotliwa. Często właściciele sprzętu w momencie awarii matrycy decydują się na kupienie nowego laptopa. Nie jest to jedyne wyjście jakie ma się do dyspozycji. Wymiana matrycy znajduje się jak najbardziej w kręgu możliwości i nie jest koniecznym odnoszenie się przy tym do serwisów komputerowych.

Nowa matryca

Nowa matryca stanowić będzie ułamek ceny jaką trzeba by zapłacić za nowy laptop. Nie warto skreślać możliwość wymiany automatycznie, gdy zaistnieje problem. Rozwiązaniem jest zabranie się za proces wymiany samemu. W sieci znajdzie się wiele video poradników jak rozkręcić dany model laptopa zdjąć i zamontować nową matrycę. Cała wymiana nie powinna zając więcej niż kilkanaście minut. Nowa matryca do laptopa to koszt rzędu kilkuset złotych, biorąc pod uwagę, że pozwoli ona na przedłużenie funkcjonalności sprzętu często wartego kilka tysięcy jest sporą oszczędnością. Dla osób, które nie mają czasu, jak i boją się samodzielnie „grzebać” w swoim sprzęcie zawsze pozostaje serwis. Tam obsługa zajmie się wymianą matrycy jednak koszt końcowy trzeba będzie powiększyć o robociznę.

Dłuższe życie sprzętu

Wymiana matrycy w laptopie nie jest wbrew pozorom skomplikowana. Samemu można szybko uporać się z problemem i tchnąć nowe życie w swój sprzęt. Często użytkownik przyzwyczaja się do posiadanego laptopa – szczególnie do komfortu płynącego z użytkowania. Sprzętu nie trzeba koniecznie wymieniać, jest to krok ostateczny. Przy wymianie trzeba przenosić wszystkie niezbędne pliki, których skopiowanie jak się nie miało backupu może być problematyczne. Ponadto nowy laptop to konieczność pozbycia się starego, który zamienia się elektrośmieć. Wymiana matrycy w laptopie kosztuje niewiele w porównaniu do kupienia nowego modelu laptopa oraz odsuwa na bok wiele pobocznych problemów.

Szukających wysokowydajnych matryc w rozsądnych cenach zapraszamy do Świata Baterii. Na pewno szybko znajdziecie wariant dopasowany do swojego laptopa i szybko powrócicie z nim do efektywnej pracy lub rozrywki.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz