Piątek, 21 czerwca 2024

Bankowość internetowa — bankuj bezpiecznie i wygodnie

19 grudnia 2022

0

Dostęp do usług bankowych niezależnie od lokalizacji i godzin otwarcia oddziałów banku, maksymalna wygoda i oszczędność czasu – to tylko kilka spośród wielu zalet bankowości internetowej. Na czym po-lega bankowanie przez internet i dlaczego warto z niego korzystać? Podpowiadamy.

Z powodzeniem można uznać, że bankowość internatowa to jeden z najlepszych „wynalazków” naszych czasów. Czym jest w praktyce i dlaczego warto z niej korzystać

Czym jest bankowość internetowa?

Bankowość internetowa zapewnia — jak wskazuje jej nazwa — możliwość korzystania z usług banku przez internet – za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do internetu. Korzystając z bankowości internetowej, zrealizujesz większość operacji bankowych bez konieczności wizyty w oddziale:

 • założysz rachunek oszczędnościowy;
 • założysz lokatę;
 • skopiujesz i bezpiecznie wyślesz numer konta;
 • złożysz wniosek o kredyt gotówkowy;
 • sprawdzisz saldo na karcie kredytowej;

Dzięki dostępowi do usług bankowych online zyskasz pełną niezależność od godzin otwarcia i lokalizacji oddziałów. Zaoszczędzisz czas i uczynisz swoje bankowanie wygodniejszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlaczego warto korzystać z bankowości internetowej?

Bankowanie przez internet niesie za sobą ogrom zalet. Oto najważniejsze:

 • Większość usług bankowych w jednym miejscu. Dzięki bankowości internetowej większość operacji bankowych wykonasz w ciągu kilku chwil, mając pod ręką wyłącznie telefon założysz rachunek oszczędnościowy, lokatę, złożysz wniosek o kredyt.
 • Niezależność od lokalizacji i godzin pracy oddziałów banku. Czasem zdarza się, że dotarcie do oddziału banku jest nie tylko kłopotliwe, ale bardzo utrudnione. Doskonale wiedzą o tym mamy małych dzieci czy osoby z ruchową niepełnosprawnością. Bankujac przez internet, wykonasz wszystkie potrzebne operacje z własnego domu lub z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz.
 • Oszczędność czasu. Czas jest dziś równie cenny co pieniądze. Dostęp do usług bankowych online sprawi, że zyskasz go więcej – na pracę, przyjemności czy ulubione aktywności.

Rachunek oszczędnościowy online — czy to bezpieczne?

Czasem zdarza się, że klienci banków rezygnują z korzystania z bankowości internetowej z obawy przed brakiem bezpieczeństwa. Jeśli Ty także masz takie obawy, pamiętaj – żaden bank nie może pozwolić sobie na to, aby pieniądze lub dane osobowe jego klientów nie były należycie chronione. Taka „wpadka” byłaby ogromną rysą na reputacji. A na nią żadna instytucja finansowa nie może sobie pozwolić. Użytkując konto online, musisz zadbać jednak o swoje bezpieczeństwo. Jak to zrobić?

 • Jeśli założyłeś rachunek oszczędnościowy online, nie podawaj nikomu swoich danych logowania loginu i hasła. Nie zapisuj ich na kartce, w komputerze i pod żadnym pozorem nie podawaj. Zwłaszcza jeśli zadzwoni do Ciebie osoba, która podaje się za pracownika banku. Takie telefony to częsty sposób hakerów na wyłudzanie danych i oszustwa.
 • Regularnie aktualizuj program antywirusowy i przeglądarkę internetową — nie tylko te w komputerze, ale także w tablecie i smartfonie.
 • Dostałeś maila z linkiem i prośba o zalogowanie się? Upewnij się, że jej nadawcą jest rzeczywiście bank. Takie wiadomości to regularna praktyka oszustó Jak nietrudno zgadnąć, brak uważności skutkuje kradzieżą danych osobowych i wyczyszczeniem konta.
 • Nie zapisuj hasła i loginu w przeglądarce internetowej.

Bankowość internetowa to świetny sposób na uproszczenie korzystania z produktów bankowych, oszczędność czasu, a nierzadko także pieniędzy. Jeśli chcesz, by Twoje bankowanie było wygodniejsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej — już dziś załóż konto online!

Źródło:

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/bankowosc-internetowa-czym-jest-jak-dziala-na-czym-polega/sb8xt9d

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz