Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jaka butelka na wodę jest najlepsza dla dziecka? Butelki na wodę dla dzieci

18 listopada 2021

0

Jesteśmy przekonani, że w tym roku nadejdą cieplejsze dni, mimo że maj nas nie rozpieszczał. Lato to coś, czego wszyscy pragniemy, ale najbardziej nie mogą się doczekać ci, którzy są najmłodsi.

Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów. Podpowiemy rodzicom, w co powinni zaopatrzyć swoje dzieci, aby ugasić ich pragnienie. Przyjrzymy się dostępnym butelkom na wodę dla dzieci, a następnie omówimy, którą z nich kupić dla swojego dziecka.

Warto zaszczepić w swoim dziecku zdrowe nawyki

Każdy wie, że płyny są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ważne jest, aby pić wodę regularnie i uzupełniać organizm małymi ilościami. Trzy szklanki wody na raz to nie jest dobry pomysł. Organizm nie jest w stanie przyswoić jej w tak krótkim czasie. Ta prosta teoria nie zawsze jest praktyczna. Dzieje się tak często dlatego, że powód jest banalny. Nie jest możliwe, aby każdy miał właściwe nawyki.

Nawyków tych można nauczyć się w dzieciństwie, tak aby stały się częścią codziennego życia. I tu jest sedno sprawy. Rodzice powinni wytłumaczyć dzieciom te prawidłowości i zachęcić je do regularnego uzupełniania płynów. Dodatkową zachętą jest ładna butelka dostosowana do potrzeb dziecka. Butelka, którą może nosić przy sobie i po którą może sięgać z prawdziwą przyjemnością.

Przykład dobrej praktyki dla środowiska

Dlaczego bidon? Butelki wielokrotnego użytku Coocazoo stają się coraz bardziej popularne w czasach, w których zwracamy większą uwagę na środowisko naturalne. Widzimy, że butelki wielokrotnego użytku to przydatny trend, jeśli weźmiemy pod uwagę problem gór śmieci i dużej ilości butelek PET, które się do tego przyczyniają.

Wykonujmy małe gesty, aby pokazać naszym dzieciom, że jesteśmy wrażliwi na problemy Ziemi. Możemy dać naszym dzieciom cenną lekcję odpowiedzialności, wybierając butelkę, która wytrzyma wiele miesięcy, zamiast jednorazowej, która będzie się rozkładać setki lat. To świetny sposób na naukę, ponieważ pokazuje, że dobry przykład może prowadzić do dobrej teorii.

bidony

Czym powinny wyróżniać się bidony na wodę dla dzieci?

Ważne jest, aby pamiętać o kilku czynnikach, gdy szukamy odpowiedniego bidonu dla dziecka. Oto główne cechy, które sprawiają, że butelki na wodę są odpowiednie dla dzieci poniżej 5 roku życia.

Odpowiedni wygląd

Jak można zachęcić dziecko do korzystania z butelki na wodę wielokrotnego użytku? Po pierwsze, butelka wielokrotnego użytku powinna być atrakcyjna dla dziecka. Nie jest zaskoczeniem, że modele dla dzieci różnią się wizualnie od standardowych. Dzieci uwielbiają być urzeczone jaskrawymi kolorami i fantazyjnymi wzorami. Dlatego właśnie bogate wzornictwo jest tym, czym zajmują się projektanci stojący za takimi naczyniami. Każdy chłopiec i dziewczynka może znaleźć coś, co odpowiada ich gustom.

Sprawdź produkty marki Cooazoo na https://nos-to.pl/brand/coocazoo/

Umiarkowana pojemność

Jaki rozmiar bidonu będzie najlepszy dla małego dziecka? Ważne jest, aby nie mieć bidonu o zbyt dużej pojemności. Dzieci mają nieco mniejsze potrzeby niż dorośli i są mniej zdolne do dźwigania dodatkowego ciężaru. Maluchowi może być niewygodnie trzymać ciężką butelkę.

Łatwość "obsługi"

Nawet najmłodsze maluchy mogą mieć problemy ze zrozumieniem skomplikowanych systemów. Dlatego właśnie obsługa takiej butelki powinna być łatwa i nie powinna wymagać użycia zbyt dużej siły.

Szczelność

Producenci butelek dla dzieci powinni zachować szczególną ostrożność. Możliwe jest, że butelka dla dziecka może się przechylić lub stoczyć na ziemię. Takie zdarzenia mogą prowadzić do małej "powodzi", jeśli są jakieś nieszczelności.

Trwałość

Młodsze dzieci, które wciąż uczą się wielu rzeczy, mogą nie być w stanie obchodzić się z nową butelką z taką troską, na jaką zasługuje. Warto zainwestować w wysokiej jakości materiały, jeśli ma to być pojemnik wielokrotnego użytku. Będą one bardziej odporne na wstrząsy i upadki.

Brak szkodliwych substancji

Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zakupie zapoznać się ze specyfikacją techniczną butelki. Można również zadać sprzedawcy pytania dotyczące bezpieczeństwa materiału. Renomowane marki np. Coocazoo zapewnią, że ich produkty są wolne od "intruzów" ukrywających się pod skrótami BPA czy BPS. W przypadku tanich producentów może być inaczej.

Niezmieniony smak napojów

Jeśli woda, którą piją, nie jest smaczna, raczej nie zachęcimy naszych dzieci do korzystania z pojemników wielokrotnego użytku. Dotyczy to często produktów z niskiej półki. Zalecamy ich unikanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz