Niedziela, 10 grudnia 2023

Co podawać dziecku na kaszel?

26 kwietnia 2017

0

Kaszel to nie tylko trudność dla malucha, ale również dla jego rodziców, którzy nieraz nie wiedzą, jak mu pomóc. Jak powinniśmy postępować w sytuacji, gdy kaszel jest męczący?

Najważniejsze będzie określenie przyczyny problemu. Zdarza się, że pokasływanie jest wynikiem nadmiernej suchości powietrza, zanieczyszczonego środowiska, ale może być też objawem alergii wziewnej. Najczęściej jednak towarzyszy przeziębieniu i grypie, które w wieku dziecięcym zdarzają się często.

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, co na kaszel dla dziecka, powinniśmy określić, z jakim jego rodzajem mamy do czynienia. Chociaż w sprzedaży znajdziemy obecnie leki na oba rodzaje kaszlu – suchy i wilgotny – to jednak lekarze na ogół ich nie rekomendują. Aby dowiedzieć się, dlaczego tak jest, warto poznać różnice pomiędzy kaszlem suchym i wilgotnym, czyli mokrym.

Kaszel suchy

Kaszel suchy pojawia się głównie na początku przeziębienia lub grypy i ma charakter napadowy. Dziecko nie odkrztusza wtedy wydzieliny. Najlepiej podawać wtedy syropy przeciwkaszlowe, na przykład taki jak Levopront (Levopront.pl), które hamują odruch kaszlu.

Kaszel mokry

Przy kaszlu mokrym pojawia się wydzielina. Może także towarzyszyć mu „granie” słyszalne z dolnych dróg oddechowych. Wtedy najważniejsza jest pomóc organizmowi w usunięciu nagromadzonej wydzieliny, dlatego podaje się inne leki – wykrztuśne. Także rekomendowane jest wtedy oklepywanie pleców dziecka, które pomaga w odrywaniu się wydzieliny i jej wykrztuszaniu.

Jak widać, każdy rodzaj kaszlu ma inny charakter, co przekłada się na zastosowanie innych leków. Gdy wybierzemy syrop na kaszel mokry przy kaszlu suchym, nasili on objawy. Gdy z kolei zastosujemy syropy na kaszel suchy przy kaszlu mokrym, możemy nawet doprowadzić do przedłużenia się infekcji, ponieważ organizm nie będzie mógł pozbyć się zalegającej wydzieliny.

Gdy wobec tego farmaceutę w aptece zapytamy, co na kaszel dla dziecka, powinien on doradzić nam środki zależne od rodzaju kaszlu. Dzięki odpowiednio dobranym lekom pomożemy maluchowi w walce z infekcją i poprawimy jego komfort!

Więcej informacji o kaszlu u dzieci znajdziemy na stronie preparatu Levopront pod adresem Levopront.pl.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz