Piątek, 21 czerwca 2024

Świąteczne ciasta

15 września 2017

0

W okresie Bożego Narodzenia, na świątecznym stole nie może zabraknąć świątecznych wypieków charakterystycznych dla tego okresu. W naszym kraju, na wigilijnym stole przeważają ciasta na Boże Narodzenie z przyprawami korzennymi, takie jak piernik. Jest to ciasto wręcz idealne w okresie zimowym, ponieważ charakterystyczny aromat goździków, imbiru i cynamonu większości z nas kojarzy się właśnie z tym okresem. Ciasto to jest niezwykle aromatyczne, przypomina nam święta z okresu naszego dzieciństwa i dzięki niemu czujemy prawdziwy klimat świąt. Wiele gospodyń domowych w okresie świąt piecze sernik. Idealny sernik, czy to na zimno, czy na ciepło, powinien rozpływać się w naszych ustach i być przyozdobiony bakaliami, takimi jak rodzynki, czy też kandyzowana skórka pomarańczy. Dzięki tym dodatkom ciasta na święta zyskują niezwykły świąteczny aromat. Bardzo popularnym ciastem w naszym kraju jest również makowiec.

Ciasto to wymaga trochę więcej czasu na przygotowanie, jeśli sami chcemy przygotować odpowiednią, makową masę, jednak aktualnie w sklepach jest duży wybór mas makowych gotowych do użycia. I tutaj znowu podstawą świątecznego aromatu jest odpowiednie przyprawienie masy, w szczególności dużą ilością kandyzowanej skórki pomarańczowej oraz płynnym aromatem pomarańczowym czy też migdałowym. Dzięki dużej ilości bakalii ciasta na święta posiadają wspaniały aromat, któremu nikt nie jest w stanie się oprzeć. Aktualnie w czasach dużej różnorodności na półkach sklepowych i masy różnych, ciekawych i prostych przepisów na ciasta, czy to od znajomych, czy też w Internecie, coraz popularniejsze stają się ciasta, które nie kojarzą się nam bezpośrednio ze Świętami Bożego Narodzenia.

Wiele osób, aby urozmaicić świąteczny stół przygotowuje ciasta z galaretką, kokosowce, czy też ciasta orzechowe. Nie są to może ciasta typowe dla tego okresu, ale z pewnością też się idealnie sprawdzą na święta, kiedy przygotowujemy je sami w domu. Dużo osób, ze względu na dużą ilość obowiązków związanych z przygotowaniami do świąt, decyduje się na zakup gotowych ciast z pobliskich piekarni. Warto jednak nie kupować niczego w ciemno i zorientować się wcześniej jaką ofertę posiadają pobliskie piekarnie lub też posiłkować się opinią znajomych, czy też rodziny. W tym okresie wszyscy piekarze mają ręce pełne pracy, więc dobrze jest złożyć zamówienie ze sporym wyprzedzeniem, aby nie okazało się, że żadna z pobliskich piekarni nie ma już możliwości przygotowania nam tego, co byśmy chcieli otrzymać. Ciasta świąteczne to bardzo ważny element świątecznego menu, kiedy spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół i wspólnie zasiadamy do świątecznego stołu, aby spędzić ten okres z najbliższymi. W związku z tym należy zadbać o to, aby każdy z naszych gości był zadowolony i z uśmiechem na ustach wspominał ten okres przez cały kolejny rok. Miło jest też, kiedy słyszymy pochwały dotyczące naszych wypieków, warto więc poświęcić trochę czasu i odpowiednio się przygotować do tego pięknego, świątecznego okresu.

Zapraszamy na naszą stronę - Najlepsze ciasta na Boże Narodzenie - delektujemy.pl/przepisy-na/swieta/boze-narodzenie/

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz