Sobota, 5 października 2024

Prezenty dla pupila – zabawki dla małych i dużych

22 marca 2018

0

Nieustająca wręcz chęć zabawy to cecha, którą można by opisać większość psów i kotów. Nie zawsze jednak mamy ochotę i czas na wspólne harce. Warto zatem kupić naszemu pupilowi kilka zabawek, które sprawią mu wiele radości. Jak jednak wybrać najlepsze rozwiązania?

Przede wszystkim musimy dostosować rodzaj gadżetu do wielkości i wieku naszego milusińskiego. Inne zabawki kupimy bowiem, gdy pupil jest młody i mały, inne – gdy duży i nieco starszy. Co więcej, muszą się one odznaczać odpowiednią wytrzymałością, aby szybko mu się nie znudziły.

Zabawki dla psa

Psy wręcz uwielbiają różnorodne gadżety, które mogą szarpać oraz gryźć. Jeżeli ich nie mają, znajdują je sobie same, niszcząc obuwie czy też elementy wyposażenia pomieszczenia, co jest powodem naszego niezadowolenia, negatywnie wpływa na wystrój wnętrza, a nawet nie służy zdrowiu pupila. Jeżeli zatem chcemy tego wszystkiego uniknąć, warto zwrócić uwagę na profesjonalne akcesoria dla psów.

Wśród zabawek dla psów dużą popularnością cieszą się:

  • sznury bawełniane – jest to gadżet odpowiedni dla psów w każdym wieku, zarówno tych małych, jak i dużych. Dzięki temu, iż są wykonane z naturalnych materiałów, nie podrażniają jamy ustnej zwierzaka. Wręcz przeciwnie – pomagają utrzymać ją w czystości.

Gwarantują szerokie spektrum zabawy. Pies może je bowiem gryźć, szarpać i ciągnąć. Ponadto, są niezwykle wytrzymałe, co daje możliwość długiej zabawy.

  • lateksowe zwierzątka – idealne dla młodszych psów. Zachęcają do zabawy i aktywności. Pobudzają również ciekawość psa, zwłaszcza jeśli w trakcie ugryzienia wydają dźwięk.
  • zabawki zręcznościowe typu Flip Board – przeznaczone dla nieco starszych psów. Pobudzają one intelekt psa. Jego zadaniem jest bowiem wykorzystanie różnych technik otwierania, aby dostać się do smakołyków, które zamknęliśmy we wnętrzu. Wzmaga to koncentrację zwierzęcia i pozwala go zająć na kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

Dzięki różnym możliwościom otwierania, odmiennym poziomom trudności oraz zeszytem ćwiczeń z łatwością dostosujemy zabawkę do wieku naszego psa i jego możliwości intelektualnych. W ten sposób nie tylko ćwiczymy intelekt psa, ale również zapewniamy mu nie lada frajdę.

  • piłki gumowe i kauczukowe – sprawdzą się doskonale podczas spacerów i innych zabaw na zewnątrz. Wykonane są wytrzymałych materiałów, charakteryzujących się dużą odpornością na ścieranie, gryzienie i szarpanie. Niektóre piłki są smakowe, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę, a także pozwala utrzymać jamę ustną psa w czystości. Na rynku znajdziemy również modele z kolcami, wgłębieniami oraz wypustkami urozmaicającymi zabawę.
  • zabawki z otworami na karmę – możemy do nich włożyć suchym lub mokrym pokarmem, w ten sposób zapewniając psiakowi nie tylko posiłek, ale również frajdę. Tego typu gadżety wykonane są z trwałych materiałów, które są odporne na ostre zęby pupila. Wśród modeli, które cieszą się dużą popularnością wymienić można Trixie Dog Activity Snack Roll czy też produkty marki KONG. Ich wielkość warto dostosować do tego, jak duży jest nasz pies.

Zabawki dla kota

Koty również lubią gadżety, dzięki którym mogą rozwijać swój intelekt oraz zręczność. Wybierając zabawki dla nich, szczególną uwagę warto zwrócić na:

  • woreczki z kocimiętką – zawierają naturalny ekstrakt z kocimiętki, który pobudza organizm kota i zachęca go do zabawy. Są doskonałą zabawką niezależnie od rasy i wieku pupila.
  • gumowe piłki – zwykle wyposażone są w wypustki, które podczas gryzienia masują dziąsła zwierzęcia i pozwalają zadbać o higienę jamy ustnej. Dzięki bieganinie za piłką kot ćwiczy kondycję oraz spryt. Jest to zabawka przeznaczona zarówno dla małych kociąt, jak i dorosłych osobników.
  • mysz z tworzywa sztucznego – zaspokaja naturalny instynkt łowiecki zwierzęcia, jednocześnie gwarantując odpowiedni rozwój psycho-fizyczny kota. Jest doskonałym gadżetem do wspólnej zabawy, dając nie lada frajdę pupilowi oraz opiekunowi.
  • wędka na patyku – idealna do wspólnej zabawy z kotem. Skupia uwagę zwierzęcia, ćwicząc jego refleks, gibkość i kondycję fizyczną. Zamiast wędki na końcu patyka może znajdować się piórko, pióropusz, futerko, cukierek z grzechotką, pluszowa mysz.
  • pluszowe zabawki w kształcie myszy, wiewiórki lub innego zwierzęcia – gryzienie takiej zabawki rozwija instynkt łowcy u kota. Pobudza również jego ciekawość.

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych zabawek, które rozwijają intelekt naszych pupilów. Dbają również o higienę jamy ustnej, a także kondycję zwierzęcia. Co najważniejsze jednak, dostarczają zwierzęciu nie lada frajdy i uatrakcyjniają zabawę, niezależnie od tego, w jakim wieku jest nasz kot i pies.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz