Czwartek, 18 lipca 2024

Ty też możesz cieszyć się płaskim brzuchem

11 sierpnia 2017

0

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety, gdy tylko troszkę przytyjemy, często najszybciej zaokrągla się właśnie on, bo tkanka tłuszczowa lubi przyrastać najpierw na brzuchu i na biodrach.

Oczywiście natychmiast zaczynamy stosować dietę lub staramy się przynajmniej gimnastykować, ale efekty są niewielkie lub nie ma ich wcale. Co robić, aby znów zmieścić się w spodniach choć o jeden rozmiar mniejszych?

Niestety, prowadząc siedzący tryb życia, nawet stosowanie diety niewiele daje. Konieczna jest aktywność fizyczna i to nie tylko przysłowiowe 5 minut porannej gimnastyki przy łóżku. I choć nie można lekceważyć zdrowego stylu odżywiania, który w minimalnym stopniu powinien chociaż eliminować wysoko przetworzone produkty, fast foody oraz większość słodyczy, to należy stworzyć sobie sportowo-rekreacyjny plan działania. Plan, który powinien być realizowany z żelazną konsekwencją. Podpowiadamy, co zrobić i jakich błędów unikać, aby poprawić kondycję i wygląd brzucha.

 Ćwiczenia kompleksowe

Jeśli już dorobiłaś się solidnej partii tłuszczyku na brzuchu, to musisz wiedzieć, że robienie samych brzuszków niewiele Ci pomoże. Najważniejszy jest tak zwany trening aerobowy, dzięki któremu będziesz spalać tkankę tłuszczową, a ta z okolic brzucha zostanie unicestwiana znacznie szybciej niż ta z pozostałych miejsc.

Trening aerobowy to ćwiczenia, które obciążają wszystkie mięśnie ciała w miarę równym stopniu, ale obciążenie to nie może być zbyt duże. Jednak z drugiej strony trening musi być na tyle intensywny, aby pobudzić krążenie krwi i mięśnie do większego metabolizmu. Tętno powinno być  podwyższone, ale w niewielkim stopniu. Zmuszamy organizm do większej pracy, ale absolutnie go nie forsujemy.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego typu treningiem, na początku nie przesadzaj. Trenuj „spacerowo” i zwiększaj intensywność ćwiczeń wraz z naturalnym wzrostem Twojej wydolności. Jeśli chcesz tylko schudnąć, to ćwicz bez większego wysiłku, ale poświęć na to minimum 40 minut jednorazowo.

Znakomitym treningiem jest spacer w tempie nieco szybszym od Twoich normalnych spacerów. Jeśli lubisz, możesz zacząć biegać, ale też bez zbytniego forsowania się. Świetnym treningiem jest też taniec i niektórzy twierdzą, że to chyba najprzyjemniejszy sposób na ćwiczenie każdej partii ciała.

Ćwiczenia na brzuch

Takie właśnie treningi aerobowe powinnaś uzupełnić o specjalne ćwiczenia na brzuch, które najlepiej wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Można to zrobić w ten sposób, że jeśli zaplanujesz pięć godzinnych treningów aerobowych w tygodniu, to dwa lub trzy z nich skrócisz do 40 minut, a 20 minut przeznaczysz na ćwiczenia na brzuch.

Rozciągaj talię, stojąc w niewielkim rozkroku, wyciągnij ręce do góry i staraj się sięgnąć jak najwyżej raz jedną ręką, raz drugą. W tej samej pozycji możesz jedną rękę oprzeć na biodrze, a drugą wyciągnąć do góry tak, aby mocno poczuć napięcie stawu biodrowego.

Ćwicz klasyczne brzuszki, ale nie zaczynaj od wykonania stu powtórzeń, bo to wyłączy Cię z aktywności fizycznej na co najmniej dwa dni. Zaczynaj od niewielkiej liczby brzuszków i stopniowo zwiększaj intensywność tego ćwiczenia. Możesz też położyć się na boku z wyprostowanymi nogami i tę nogę, która jest u góry przekładać raz do przodu, raz do tyłu. Po jakimś czasie zmień pozycję.

Wykonując niezbyt obciążające ćwiczenia systematycznie, szybko zauważysz efekty, o jakich marzysz. Jednak zarówno właściwa dieta, jak i aktywność fizyczna powinny towarzyszyć Ci już zawsze. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz na michalwrzosek.pl/trening/najlepsze-cwiczenia-brzuch-plaski-brzuch.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz