Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Zegarek sportowy - najlepsze wsparcie w drodze do formy

11 grudnia 2019

0

Posiadanie prywatnego coacha przypiętego do nadgarstka jest ogromnym wsparciem w dążeniu do poprawy kondycji. Dzięki ciągłym przypomnieniom i wielu aplikacjom do monitorowania kondycji możemy łatwiej zmienić stare i stworzyć nowe, zdrowe nawyki, które poprawią stan naszego organizmu. Należy jednak pamiętać, że zegarek sportowy nie zastępuje prawdziwego trenera, ale może stanowić jego uzupełnienie.

Liczenie kroków w drodze do aktywności

Przeciętny człowiek wykonuje około 4000 kroków dziennie. Korzystając z wbudowanego krokomierza możemy monitorować ich ilość i próbować ją zwiększać np. wchodząc schodami zamiast wjeżdżania windą lub wysiadając z autobusu o jeden przystanek wcześniej. Według badań naukowych każdy powinien starać się zrobić 10 000 kroków każdego dnia. Zegarek sportowy na nadgarstku policzy każdy z nich.

Zegarek sportowy - wiele urządzeń w jednym

Nowoczesne smartwatche mogą łączyć w sobie wiele opcji. Żyroskop pozwala ocenić w jakiej pozycji znajduje się obecnie nasze ciało. Barometr mierzy ciśnienie atmosferyczne, pozwala obliczyć wysokość nad poziomem morza lub określić, ile schodów pokonaliśmy. Wbudowany moduł GPS może natomiast śledzić naszą lokalizację, co jest przydatne do rejestrowania trasy podczas biegu lub jazdy na rowerze.

Monitorowanie efektywności snu

Aplikacje dostępne w zegarku sportowym monitorujące sen, rejestrują nasze nocną aktywność, a także oceniają fazy snu głębokiego i czuwania. To z kolei pomaga ocenić efektywność całego wypoczynku oraz oszacować ilość energii, jaka pozostaje do dyspozycji w celu realizacji zaplanowanych aktywności.

Kontrola pracy serca i analiza oddechu

Smartwatch z funkcją monitorowania pracy serca oraz oddechu, pozwala nie przesadzić z intensywnością ćwiczeń i zachować bezpieczeństwo podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Opcje te ułatwiają także wielowymiarową ocenę poprawy kondycji w wyniku regularnych treningów.

Zegarek sportowy z odtwarzaczem muzyki

Teraz podczas aktywności fizycznej możliwe jest słuchanie ulubionych utworów lub podcastów. Liczne badania wykazały, że muzyka ma duży wpływ na to, jak skutecznie ćwiczymy. Pora zapomnieć o zaplątanych przewodach słuchawek, dzięki bezprzewodowemu odtwarzaniu za pośrednictwem Bluetooth. Zegarki z tą funkcją łatwo można wyszukać w sklepach internetowych np. w https://www.abcgps.pl

Porównywanie wyników ze społecznością

Teraz zapisanymi wynikami i postępami treningowymi możemy dzielić się z innymi aktywnymi użytkownikami zegarków sportowych. Specjalne platformy umożliwiają wymianę danych, planów sportowych, rywalizację i wzajemną motywację.

Dostęp do aplikacji sportowych w zasięgu nadgarstka

Wszystkie niezbędne podczas treningu funkcje dostępne są bezpośrednio z poziomu zegarka sportowego, bez konieczności sięgania po smartfon. Uzyskanie żądanego odczytu, czy monitorowanie postępów jest znacznie bardziej wygodne. Dodatkowo smartwatch jest lekki i możemy mieć go zawsze przy sobie.

Synchronizacja z innymi urządzeniami

Współczesne zegarki sportowe współpracują nie tylko z dedykowaną aplikacją na smartfona pozwalając odbierać powiadomienia. Niektóre modele można także sparować z innymi urządzeniami, takimi jak inteligentna waga łazienkowa, czy czujnik tętna w formie paska na klatkę piersiową.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz