Czwartek, 18 lipca 2024

Przeprowadzka z firmą lub bez – która opcja będzie lepszą?

6 stycznia 2018

0

Planując przeprowadzkę mamy do wyboru dwie opcje – usługi profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, za które przyjdzie nam nieco zapłacić bądź przeprowadzka na własną rękę. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety oraz wady i to im dziś się przyglądamy. Sprawdzamy, co ostatecznie wybrać, by nie zrujnować swojego portfela, ale i sprawnie przenieść cały swój dobytek do nowego miejsca zamieszkania.

Pakowanie na własną rękę

Wielu z nas nie lubi, jak się dotyka ich własności. To nie żadne kaprysy, a jedynie strach o to, że ktoś zniszczy najważniejsze dla nas przedmioty. Przywiązujemy się do rzeczy, a czasami te pozornie błahe, brzydkie i do niczego nieprzydatne, mają dla nas ogromną wartość emocjonalną. My wiemy, jak się z nimi obchodzić, ale inni mogą tego nie rozumieć. Pada decyzja – pakujemy się samodzielnie i we własnym zakresie organizujemy przeprowadzkę. Ale jak?

Nie obejdzie się bez wyposażenia w odpowiednie kartony, pudełka, elementy zabezpieczające, taśmy klejące czy markery do podpisywania. Takich akcesoriów z czasem zbiera się coraz więcej i choć mowa o teoretycznie zwyczajnych kartonach, koszty zaczynają rosnąć. Można kupić każdy produkt oddzielnie, by mieć szersze pole manewru względem wyboru produktów do pakowania i zabezpieczania. Dobrą opcją, która przyniesie trochę oszczędności, także względem czasu na zakupy, jest wybór kompletnego zestawu przeprowadzkowego. Znaleźć taki można chociażby w ofercie, jaką posiada hurtownia opakowań Opakowania24.eu. Może to być mniejszy, jak i większy zestaw w zależności od potrzeb.

W takim komplecie mamy do wyboru kartony różnych rozmiarów, a także wygodny i praktyczny nożyk do cięcia, niekiedy dodatkowe elementy zabezpieczające, jak i markery, by podpisać już zapakowane pudełka. To ważne, bo w ferworze pakowania i przeprowadzki, najczęściej zapominamy, co i gdzie umieściliśmy.

Zalety? Oczywiste – sami dopilnujemy każdego pakunku i nie będziemy musieli płacić innym za to. Wady to niestety czas, który pochłonie taka praca, gdy nie ma nikogo do pomocy. Do tego koszt zakupu elementów służących do pakowania i zabezpieczania.

Korzystając z usług firmy

Możemy zająć się zupełnie innymi rzeczami, a pakowanie od początku do końca pozostawić profesjonalistom. Oszczędzamy czas, choć płacimy za zabezpieczanie całego mienia. Jeśli jednak udało się znaleźć rzetelną i sprawdzoną firmę, nie przyjdzie nam zmagać się z niedogodnościami. Nasz dobytek zostanie zapakowany i przewieziony sprawnie, bezproblemowo. Do tego to nie do nas będzie należeć zakup pudeł, folii, zabezpieczanie i wszystko to, co jest najbardziej uciążliwe w czasie przeprowadzki.

Wybór ostateczny

Nie podamy gotowej recepty na udaną przeprowadzkę. Dla każdego będzie to bowiem inny sposób działania. Jedni wolą oszczędzić czas, a gotówka wędrująca do rąk firmy przeprowadzkowej nie ma dla nich tak dużego znaczenia, jak przysłowiowy święty spokój. Inni zaś mimo wszystko wolą czuwać nad przeprowadzką od początku do końca, każdej czynności podejmując się samodzielnie.

Wybierzmy wedle własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych, a reszta pójdzie jak z płatka!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz