Niedziela, 15 września 2024
W dorosłym życiu posiadanie konta osobistego wydaje się być koniecznością. Przede wszystkim potrzebne jest, aby otrzymywać wynagrodzenie w formie przelewu. W dalszej kolejności ułatwia płacenie rachunków i umożliwia zakupy przez internet. Okazuje się jednak, że rachunek w banku może przynieść też wiele korzyści osobom nieco młodszym. Młodzieżowe konto pozwala zdobyć nastolatkowi cenne doświadczenie w zarządzaniu finansami. Chcesz dowiedzieć się, kiedy ROR dla młodych staje się potrzebny? Odpowiadamy!
Banki zarabiają na dorosłych, którzy zakładają rachunki i przechowują na nich swoje oszczędności. Drugą grupą przynoszącą znaczne przychody są przedsiębiorcy. Jaki potencjał mają więc nieletni? Oferując konta bankowe dla dzieci z atrakcyjnymi udogodnieniami i korzystną cenowo ofertą, instytucje te zdobywają lojalnych klientów na lata. Standardowe rachunki wiążą się często z wymogiem otrzymywania comiesięcznych wpływów o określonej wartości. Wiadomo, że osoby poniżej 18 roku życia, a często również starsze, nie mają stałych zarobków, dlatego darmowe konto w banku dla nieletnich staje się wręcz oczywistością.
Decydując się na otwarcie konta młodzieżowego, trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalności i wiążące się z nimi opłaty. Często banki reklamują swoje produkty jako darmowe, aby zdobyć uwagę potencjalnych odbiorów. Należy jednak być świadomym, że rachunek bankowy dla dziecka może być bezpłatne, ale najczęściej dopiero po spełnieniu pewnych warunków. Zazwyczaj banki stawiają warunek aktywności, czyli wykonania w ciągu miesiąca określonej liczby transakcji przy użyciu karty, telefonu lub kodów BLIK. W przeciwnym razie posiadacz konta dla młodych ponosi koszt wynoszący od kilku do kilkunastu złotych.
W ofercie banków znajdziemy kilka rodzajów rachunków. Najczęściej są one dopasowane do wieku klientów. Przykład to konta bankowe dla dzieci poniżej 13 roku życia. Takie produkty mają ograniczoną liczbę funkcjonalności, ale zazwyczaj będą całkowicie darmowe z uwagi na powiązanie z ROR-em dorosłego opiekuna. Rola rodzica staje się w tym przypadku kluczowa, ponieważ to on jest właścicielem. Warto też zwrócić uwagę na programy, dzięki którym młodzi użytkownicy mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat pieniędzy. Bardziej rozbudowane są konta młodzieżowe dla nastolatków w wieku o 13 do 18 lat.
Dzieci często lepiej od swoich rodziców rozumieją technologiczne nowiki i podążają za nowoczesnymi rozwiązaniami. Dlatego wszelkie dodatkowe funkcje młodzieżowego konta będą przydatne i ucieszą młodego klienta. Bankowość elektroniczna w obecnej chwili jest standardem w ofertach wszystkich banków. O atrakcyjności produktu decydują inne czynniki, np. użyteczność i funkcjonalność aplikacji mobilnej, o której świadczy wysoka ocena jej użytkowników, możliwość płatności smartfonem, czy realizacji szybkich przelewów na telefon.
Podsumowując, aby konto dla nastolatka było dobrym wyborem, powinno wiązać się z:
Na pewno niejeden nastolatek doceni możliwości takiego konta młodzieżowego. Będzie z przyjemnością korzystał z niego przez dłuższy czas, a kto wie, może także poleci taką usługę znajomym?
Młodych odbiorów często zachęcić mogą atrakcyjne programy. W sytuacji, kiedy młodzieżowe konto z reguły jest bezpłatne, kryterium wyboru stanowić może oferta dodatkowa.
Oto przykłady:
Odpowiedź jest jedna – warto, aby nastolatek posiadał własny rachunek osobisty. Konta bankowe dla młodzieży są pomocne w budowaniu świadomości finansowej. Brak właściwej edukacji może w przyszłości skutkować kosztownymi błędami. Nowoczesny rachunek pomoże dorastającemu człowiekowi w zdobywaniu praktycznej wiedzy. W zasadzie już od wczesnych lat życia możesz przygotować swojego syna lub córkę na finansowe wyzwania dorosłego życia. Nie zwlekaj, poznaj ofertę kont dla młodych.
Artykuł partnera
Komentarze (0)