Sobota, 20 lipca 2024

Jak wybrać odpowiedni balsam do włosów?

26 sierpnia 2021

0

​Pielęgnacja włosów to coś, o co trzeba dbać regularnie, gdyż tylko wtedy można osiągać optymalne rezultaty. Bez prawidłowego doboru kosmetyków do pielęgnacji włosów od zewnątrz, trudno o zachowanie ich w dobrej kondycji. Na rynku jest wiele produktów to stosowania zewnętrznego, takich jak odżywki i maski. Trzecim wyborem jest jednak balsam do włosów, który łączy właściwości odżywki i maski.

  1. Czym jest balsam do włosów?
  2. Balsamy do pielęgnacji włosów – co można osiągnąć?
  3. Które balsamy wybrać?

Na rynku dostępne są różne wersje balsamów. Zawsze trzeba je dobierać pod kątem swoich potrzeb i tego, jakie włosy się posiada. Inne balsamy stosuje się do włosów suchych, a inne do przetłuszczających się. To właśnie od prawidłowego doboru balsamu zależy efektywność pielęgnacji i wymierne rezultaty.

Czym jest balsam do włosów?

Standardowy balsam jest produktem łączącym penetrujące właściwości maski, oraz powierzchowne działanie odżywki do włosów. Oznacza to, że jest to wybór pośredni pomiędzy powyższymi produktami i można go wykorzystać zarówno, jako kosmetyk do nawilżania powierzchni włosów, jak również do odżywienia go od wewnątrz. Bardzo ważne jest, by niezależnie od wyboru używać go zgodnie z zalecenia producenta. Stosowane do włosów odżywki zazwyczaj można pozostawić na włosach, podczas gdy balsam niekoniecznie. Wiele z nich po umyciu włosów należy spłukać, tak samo jak maskę.  Producent na etykiecie zawsze zaznacza, jak używać konkretnego produktu, a dostępne są dwie wersje – do spłukiwania i bez spłukiwania.

Do włosów cienkich zazwyczaj stosuje się wersje do spłukiwania, gdyż mogą być zanadto obciążone, gdy zostawi się na nich balsam. Pielęgnacja włosów balsamami zawsze musi być oparta na teoretycznym przygotowaniu i praktycznym doświadczeniu w dotychczasowej pielęgnacji. Sam balsam ma konsystencję o wiele bardziej płynną od maski, choć nie przeszkadza to w aplikacji na włosy.

Balsamy do pielęgnacji włosów – co można osiągnąć?

Wybierając balsamy do włosów, należy zwrócić uwagę na to, jakie ma właściwości. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, by pasować do włosów przetłuszczających i mają nieco inne parametry, niż balsamy do włosów zniszczonych. Dzięki regularnemu stosowaniu w przypadku włosów o suchym wyglądzie można uzyskać efekt blasku dzięki zwiększonej witalności włosa wzmocnionego od wewnątrz.

Które balsamy wybrać?

Do włosów wymagających gruntownego odżywienia warto stosować takie, które działają na głębsze warstwy włosów, a nie tylko gwarantują powierzchowne działanie. Stosowane do włosów balsamy tego typu, mają w składzie wiele substancji odżywiających i głęboko penetrujących.  Często takie warianty nadają się też do włosów suchych. Trzeba pamiętać, że łuski włosów należy zamknąć, a więc spłukiwanie balsamu wykonuje się zimną wodą.  Należy się do tego stosować zwłaszcza w przypadku pielęgnacji włosów cienkich.  Chcąc działać bardziej na powierzchni włosów lepiej wybrać balsamy o nieco rzadszej konsystencji bez konieczności spłukiwania. Pozostając na włosach, gwarantują połysk i efekt odżywienia na bardzo długo.

Częstym problemem jest też wypadanie włosów. Balsamy dogłębnie odżywiając, mogą skutecznie temu przeciwdziałać, o ile są regularnie stosowane.  Przeciwko wypadaniu włosów zazwyczaj stosuje się balsamy o działaniu nie tylko regeneracyjnym, ale także leczniczym. Mogą one być oparte na przykład na propolisie. Tego typu produkty zazwyczaj bazują na naturalnych składnikach i rzadko używa się tam syntetycznych dodatków. Dzięki temu ma się pewność, że traktuje się włosy w naprawdę najlepszy sposób.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz