Czwartek, 18 lipca 2024

Jak poprawić jakość obrazu i audio gry komputerowej?

24 stycznia 2022

0

​Fascynująca rywalizacja w świecie wirtualnym to nie tylko kwestia wciągającej fabuły. To również zasługa sprzętu, jego obrazu oraz jakości dźwięku. Jak go dobrać, by zmaksymalizować uczucie satysfakcji podczas grania w gry? Czytaj i sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Wirtualna rozgrywka w natarciu

Gracze na całym świecie dążą do miłego spędzania czasu podczas wirtualnej rozgrywki i maksymalizacji odczuć audiowizualnych. Niektórzy stawiają na konsole nowej generacji, inni zastanawiają się jak podłączyć komputer stacjonarny do telewizora. Obraz to jednak nie wszystko. Nie można zapominać, że także dźwięk stanowi o jakości. Stąd z pewnością często pojawiające w Sieci się pytania o to, jaki soundbar wybrać. Dzięki skompletowaniu odpowiedniego sprzętu, na długo będzie można oddać się rozgrywce na najwyższym poziomie.

Konsola czy komputer?

Teoretycznie konsole nowej generacji mają wszystko, czego potrzebują gracze. I oczywiście tak właśnie jest. Są jednak zwolennicy PC, którzy swój sprzęt wykorzystują zarówno do gier, jak i do pracy czy innych czynności prywatnych. Nierzadko zatem wielu użytkowników szuka sposobów jak podłączyć komputer stacjonarny do telewizora. To oczywiście nic trudnego. Najłatwiej jest go połączyć za pomocą gniazd i przewodów HDMI. W ten sposób jakość obrazu będzie najwyższa, dzięki czemu można zyskać zdecydowanie większy format, niż w przypadku standardowego monitora. W przypadku, gdy PC nie zawiera wskazanego portu, można rozważyć podłączenie z pomocą gniazda RGB, natomiast należy liczyć się z tym, że jakość może ulec pogorszeniu. Ponadto konieczne będzie przełączenie źródła obrazu w samym telewizorze. Zazwyczaj wystarczy zmienić tryb pracy (źródło) z pomocą jednego przycisku na pilocie.

Zastanawiając się nad tym jak podłączenie komputera stacjonarnego do telewizora może pomóc w zwiększeniu satysfakcji z gry, należy koniecznie wskazać jeden, kluczowy element. Tradycyjne monitory nigdy nie osiągną takich rozmiarów, jak TV. Byłoby to po prostu niepraktyczne. W ten sposób można zyskać obraz w zdecydowanie większej rozdzielczości, niż w przypadku klasycznego wyświetlacza. Podłączenie jest banalne, więc nie dziwi fakt, że tak wielu użytkowników korzysta z takiego rozwiązania.

Więcej o dźwięku

Jak wiadomo, nie tylko obraz wpływa na odbiór gry. Tym samym coraz więcej graczy zastanawia się jaki soundbar z Dolby Atmos wybrać. Przed wyborem, należy jednak określić kilka właściwości, które pomogą w kupnie właściwego sprzętu:

  • Jaka ma być moc sprzętu?
  • Jakie mają być wymiary soundbara?
  • Jaki jest budżet dla tego urządzenia?

Określenie odpowiedzi na trzy powyższe pytania, znacząco ułatwią decyzję o tym, jakie sounbar z Dolby Atmos  będzie najlepszym rozwiązaniem. Zwracając uwagę na moc, określoną w Watach, trzeba mieć na uwadze wielkość pomieszczenia w którym stanie. Tak samo jest zresztą w przypadku wymiarów. Należy pamiętać, że soundbar powinien być zlokalizowany pod telewizorem, więc dobrze byłoby wskazać jego maksymalny wymiar (jeśli TV nie jest powieszony). Ostatnim elementem jest oczywiście budżet. To pomoże określić wybór jakiego soundbara z Dolby Atmos będzie możliwy dla użytkownika.

Fascynująca rozgrywka

Po określeniu sposobu w jaki podłączyć komputer stacjonarny do telewizora, a także źródła dźwięku, z pewnością rozgrywka będzie na najwyższym poziomie. Technologia pozwoli na zwiększenie satysfakcji płynącej ze świata wirtualnej rozgrywki. Odczucia z gry będą z pewnością bardziej intensywne, a wciągająca fabuła pozwoli na jej chłonięcie przy pomocy nieskazitelnego dźwięku i obrazu.

Chcesz poznać więcej nowinek gamingowych, rozrywkowych lub tych dotyczących najlepszego sprzętu technologicznego? Zachęcamy do zajrzenia na portal ekspert.ceneo.pl, gdzie zarówno fani najnowszych gier komputerowych, jak i miłośnicy Netflixa, którzy preferują obejrzeć film lub serial, znajdą coś dla siebie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz