Niedziela, 26 maja 2024

Kiedy warto mieć serwer dedykowany?

16 marca 2017

0

Serwery dedykowane są oddzielnymi komputerami pełniącymi rolę serwera dla jedno, wybranego usługobiorcy. Usługa ta oferowana jest przez firmy hostingowe. Na serwerze dedykowanym można zainstalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany system operacyjny.

Serwery dedykowane branży IT

W serwery dedykowane inwestują najczęściej firmy z branży IT. Serwery te zarządzane są przez Klientów firm hostingowych poprzez protokół SSH,
w przypadku, gdy na serwerze zainstalowany jest Linux. Kiedy zaś zainstalowany jest Windows to pośrednicy dużych serwerowni dodają w pakietach monitoring bądź zarządzanie serwerem w razie awarii. Każdy serwer dedykowany jest wydajny i prosty w zastosowaniu. Dzięki niemu poszczególne konfiguracje dostosowuje się wprost do działania określonych czynności. Najnowsze zastosowanie technologiczne, używane w serwerach dedykowanych sprawiają, że są one maksymalnie wydajne. Dostępność hostowanych usług złączona jest z ochroną antywirusową.
Nielimitowany transfer danych, tak samo jako upload, jak i download wraz z szybką instalacją to kolejne, wyraźne atuty. W branży rozwiązań telekomunikacyjnych jest to rozwiązanie, co do jakiego nie ma wątpliwości, że usprawni codzienną pracę w tego typu firmie. Tam, gdzie stosuje się chmurę, jest również miejsce na serwery dedykowane.

Wybór konkretnych konfiguracji

Wybór konkretnych konfiguracji w serwerach dedykowanych zależy od profilu działalności firmy. Dzięki serwerowi dedykowanemu można postarać się o to, by dane były jak najlepiej przechowywane. I to sprawi, że pobierane dane będą odpowiednio zabezpieczone. Rozwiązanie dla branż IT są coraz odważniejsze oraz spersonalizowane właśnie poprzez to, że wybiera się konfiguracje dedykowane. To powoduje, że nie trzeba obawiać się o działanie tego typu mechanizmów. Posiadanie serwera dedykowanego jest opłacalne w dużych przedsiębiorstwach, w  których wymagana jest dodatkowa ochrona danych. To sprawi, że firma będzie lepiej zorganizowana już od samych podstaw.

Materiał opracowany we współpracy z Biznes.T-Mobile.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz