Poniedziałek, 2 października 2023

Wiercenie bez pyłu? Przewierty w betonie techniką diamentową

6 czerwca 2022

0

Efektem ubocznym wiercenia jest pył. Czy można się go pozbyć, aby zadbać o zdrowie pracowników? Rozwiązaniem jest technika diamentowa, która – w odróżnieniu od standardowych metod wiercenia – pozwala wykonać przewierty w betonie bez pyłu.

Przewierty w betonie – dlaczego pył to problem?

Pracownicy branży budowlanej są narażeni w miejscu pracy na różne szkodliwe czynniki – należą do nich m.in. hałas, niska temperatura, drgania mechaniczne czy pył. Ten ostatni powstaje choćby podczas wiercenia klasycznymi metodami i stanowi duże zagrożenie – jest to pył kwarcowy. Stałe przebywanie w zapylonych pomieszczeniach może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem – od astmy aż po pylicę. Jak temu zapobiec?

Z myślą o branży budowlanej opracowano wiele rozwiązań, w tym technikę diamentową. Przewierty w betonie wykonane tą metodą oznaczają brak pyłu w pomieszczeniu.

Kiedy wykonać przewierty w betonie metodą diamentową?

Wiertła diamentowe doskonale nadają się do wiercenia otworów w betonie i betonie zbrojonym. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod wiercenia, wiercenie techniką diamentową nie wytwarzają pyłu. To znacząco poprawia komfort pracy osób zaangażowanych w wiercenie otworów. To jednak nie wszystkie zalety tej techniki.

Przewierty w betonie wykonane techniką diamentową:

  • Mogą mieć różne rozmiary – firmy oferujące tę usługę, jak choćby Rcut, są w stanie wykonać otwory o średnicy od 10 do 800 mm
  • Charakteryzują się precyzją – wiertnice diamentowe są wyposażone w stojak, dzięki czemu operator jedynie nadzoruje pracę urządzenia
  • Mogą zostać wykonane również w fundamentach czy elementach nośnych – nie ma obawy o uszkodzenie materiału

Wykonane techniką diamentową przewierty w betonie mogą być wykorzystane do montażu różnych instalacji, np. wodnej czy gazowej.

Przewierty w betonie – gdzie zamówić usługę?

W związku z inwestycją budowlaną musisz wykonać odwierty w betonie lub betonie zbrojonym? Jeżeli nie chcesz narażać pracowników na pył i jednocześnie planujesz optymalizację kosztów, zdecyduj się na przewierty w betonie metodą diamentową. Usługę możesz zamówić w firmie Rcut, która podejmuje się zleceń na terenie całego kraju.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz