Sobota, 20 lipca 2024

Jaki rower górski do 2000zł wybrać?

14 sierpnia 2019

0

Rowery górskie wciąż cieszą się w naszym kraju niesłabnąca popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego.

Wśród rowerów w Polsce wciąż charakteryzują się największą funkcjonalności oraz dają nam możliwości poruszania się po każdym praktycznie terenie. Przywykliśmy jednak, że zakup takiego roweru musi oznaczać bardzo duże koszty. Tymczasem to nie prawda. W kwocie do 2000 złotych możemy bowiem kupić rower MTB, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Co to jest rower MTB?

Mówiąc najprościej rower MTB, zwany przez większość z nas rowerem górskim lub góralem to propozycja dla osób, którym zależy na tym, by móc jeździć tam gdzie chcą. Ten rodzaj roweru pozwala nam bowiem poruszać się po leśnych drogach, kamienistych lub piaszczystych ścieżkach a nawet po górskim terenie. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnych, które lubią wyzwania i chętnie zbaczają z najbardziej utartych ścieżek.

Czym charakteryzuje się rower MTB? Przede wszystkim lekką, aluminiową konstrukcją. Jednocześnie ramy w tego rodzaju rowerach są naprawdę solidne i wytrzymują wszystkie przeciążenia. Rowery MTB muszą posiadać również przerzutki ułatwiające górskie podjazdy, oraz amortyzatory, dzięki którym jazda po wyboistej drodze nie wpłynie na nasz komfort i bezpieczeństwo.

Rowery górskie posiadają również grube opony i wzmocnione obręcze kół. Wszystko po to, by radziły sobie na każdej trasie.

Przewaga roweru MTB nad innymi rodzajami rowerów

Rowery MTB mają wiele zalet, które sprawiają, że jazda nimi jest znacznie przyjemniejsza niż innymi rodzajami rowerów. Pierwszą z nich jest niska waga roweru, dzięki której nie męczymy się nawet podczas ostrych podjazdów. Rowery te posiadają dobrą przyczepność oraz doskonałą amortyzację wstrząsów. Poza tym, dzięki hamulcom tarczowym zapewniają kierującemu pełnię bezpieczeństwa.

Jaki rower MTB wybrać za 2000 zł?

Wiemy już, że rowery MTB są dobrym rozwiązaniem dla większości z nas. Czy jednak rzeczywiście musimy płacić za nie spore kwoty? Okazuje się, że niekoniecznie. Istnieją bowiem polskie firmy, które oferują nam propozycje w bardzo atrakcyjnych cenach. Jedną z nich jest marka Tabou. W jej ofercie znajdziemy między innymi rower MTB WIZZ 2.0 GTS. Jego cena to niespełna dwa tysiące złotych. W zamian otrzymujemy zaś nowoczesną, aluminiową ramę, która sprawia, że rower jest lekki i zwrotny. Co więcej, posiada on także przerzutki Shimano, które już od wielu lat nie mają sobie równych. Na nasz komfort wpłynie pozytywnie również Amortyzator Suntour XCM DS posiadający skok 100 mm. Jest on bowiem w stanie zamortyzować nawet naprawdę duże różnice w terenie.

Podsumowując, rowery MTB są obecnie jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Wiele polskich marek oferuje je w bardzo przystępnych cenach. Jedną z nich jest wspomniana już wcześniej marka Tabou. W jej ofercie znajdziemy zarówno męskie rowery, jak i rowery MTB damskie oraz dziecięce i młodzieżowe. Wszystkie wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz posiadające osprzęt czołowych producentów. Możemy więc mieć pewność, że są to propozycje, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz