Czwartek, 18 lipca 2024

Zawsze pod ręką - bezpieczne i skuteczne krople do oczu

26 października 2016

0

O zdrowiu i dobrej kondycji wzroku oraz oczu może oczywiście świadczyć promienne spojrzenie. Nie da się ukryć, że trudno mieć tzw. błysk w oku, kiedy boli, piecze i jest suche. Wiadomo bowiem, że zdrowe oko musi mieć zawsze wilgotną powierzchnię. Dzięki temu jest bezpieczne, chronione i wolne od podrażnienia. Dlatego produktem godnym uwagi i polecenia są  dobre,  skuteczne kropelki do oczu, najlepiej z kwasem hialuronowym.

Zdrowe oczy w mokrym miejscu…

Sformułowanie „wilgotne oczy” może nam się kojarzyć ze wzruszeniem, łzami itp. Pisząc o zdrowej, wilgotnej powierzchni oka nie mamy jednak na myśli potoków łez i zapłakanych oczu. Chodzi tu o utrzymanie odpowiedniej wilgotności, dzięki której nasze jakże delikatne oczy są chronione przez mikrouszkodzeniami mechanicznymi, bakteriami oraz innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Nie trzeba być także okulistą, aby wiedzieć, że suche oko to dyskomfort, pieczenie, ból, podrażnienie. Tymczasem oko jest narządem bardzo delikatnym i podlega działaniu różnych czynników, które mogą zaburzać fizjologiczną wilgotność.

Co może zaszkodzić oczom….

…i dlaczego coraz więcej osób uskarża się dziś na tzw. suche oczy. No cóż, na pewno sprzyjają temu warunki w jakich przebywamy oraz szeroko rozumiany tryb życia. Suche oko „zawdzięczamy” m.in.:

  • skrajnym temperaturom,
  • niskiej wilgotności powietrza,
  • przebywaniu w pomieszczeniach ogrzewanych, klimatyzowanych,
  • długiej pracy przed komputerowym monitorem,
  • zmianom hormonalnym,
  • soczewkom kontaktowym,
  • zastosowaniu niektórych leków.

Jak widać czynników jest sporo i tak naprawdę trudno je wyeliminować. A zatem musimy nauczyć się z nimi żyć i należycie dbać o nasze oczy. Pomocą będą na pewno nawilżające krople do oczu. Pamiętajmy jednak, aby nie były to „jakiekolwiek” kropelki. Istotne są składniki, które mają za zadanie więcej niż tylko doraźnie nawilżyć powierzchnię oka.

Kwas hialuronowy dla oczu

Idealnym rozwiązaniem są krople do oczu z kwasem hialuronowym. Zapewne niektórzy zdziwią się – skąd składnik znany z kosmetyków w kroplach okulistycznych? Otóż jest to substancja, która ma znacznie szersze zastosowanie niż przy produkcji kremów przeciwzmarszczkowych. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest naturalnie wytwarzany przez organizm człowieka, choć nie zawsze w odpowiednich ilościach. Tym bardziej, że wraz z upływem lat ta produkcja zdecydowanie słabnie. Ponadto kwas hialuronowy jest biozgodny, dzięki czemu jest bezpieczny i sprawdza się w preparatach okulistycznych, w tym w nawilżających kroplach bez konserwantów. Właściwości kwasu hialuronowego powodują, że krople odznaczają się wysoką lepkością, przez co trwale przylegają do powierzchni oka i chronią oraz nawilżają ją. Jednocześnie krople o takim składzie to prawdziwy balsam na podrażnione oczy – przyspieszają gojenie tkanek, dezynfekują, zabezpieczają rogówkę.

Bepanthen Eye - kwas hialuronowy i prowitamina B5

Dobroczynny kwas hialuronowy znajdziemy m.in. w kroplach Bepanthen. Ale na tym nie kończy się ich działanie. Zawierają także dekspantenol, czyli taką formę kwasu pantotenowego, która po zakropleniu do oka przekształca się w prowitaminę B5. Właśnie dlatego Bepanthen krople do oczu bardzo efektywnie nawilżają i przeciwdziałają utracie wody. Warto wiedzieć, że prowitamina w kroplach Bepanthen działa także przeciwzapalnie. A zatem są to idealne kropelki dla osób z zespołem suchego oka i stanami zapalnymi. To wręcz idealny wybór dla tych, którzy noszą soczewki i odczuwają czasem suchość oka, podrażnienie czy tzw. piasek pod powiekami.

Tak naprawdę o nasze oczy powinniśmy dbać o każdej porze roku i dnia. Są osoby, którym szczególnie doskwierają wiosenne i letnie alergie, intensywne słońce oraz oczywiście klimatyzacja, z której wówczas korzystamy. Wysokie temperatury również nie sprzyjają dobrej kondycji oczu. Na podrażnione oczy narzekamy także wtedy, kiedy wieje silny, jesienny wiatr albo szczypie mróz. Nie mówiąc już o tym, że zima to czas przebywania w suchych, ogrzewanych wnętrzach.

Pamiętajmy, że skuteczne kropelki do oczu nie zajmują wiele miejsca. Zmieszczą się nawet w miniaturowej, wizytowej torebce lub małej kieszeni. Najważniejsze, żeby mieć je zawsze pod ręką.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz