Niedziela, 10 grudnia 2023

Standard EN 9100:2018 – korzyści z certyfikacji

5 grudnia 2019

0

Istotne jest, aby łańcuch dostaw przemysłu lotniczego był niezawodny pod względem jakości i bezpieczeństwa. Podążając za przykładem najlepszych światowych firm z branży i wdrażając standard EN 9100:2018, można uzyskać wiele korzyści – zarówno tych ekonomicznych, jak i związanych ze zwiększonym zaufaniem partnerów biznesowych i klientów.

Czym jest EN 9100:2018? 

EN 9100:2018 jest najważniejszym i uznawanym na całym świecie standardem zarządzania jakością dla przemysłu lotniczego. Jest używany i wspierany przez liczące się korporacje z branży. W głównej mierze norma ta dotyczy łańcucha dostaw i skupia się na wszystkich elementach, które związane są z prowadzeniem biznesu. W niektórych przypadkach EN 9100 jest niezbędny do uzyskania licencji handlowej, co czyni go przydatnym teraz i w przyszłości. 

Standard jest wdrażany przez organizacje z sektora lotniczego, w tym przez firmy zajmujące się projektowaniem, produkcją, konserwacją i dystrybucją. 

Oceną procesów związanych z certyfikacją w danym przedsiębiorstwie zajmuje się audytor wewnętrzny EN 9100:2018. Osoby, które są zainteresowaniem szkoleniem z tego zakresu, więcej informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/szkolenie/audytor-wewnetrzny-en-91002018-technically-equivalent-to-as9100-d/

Jakie są zalety EN 9100? 

Wprowadzanie normy EN 9100 pozwala na rozpoczęcie współpracy z najważniejszymi korporacjami i dostawcami, którzy również zachowują najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. W przypadku zrównoważonego i skutecznego wdrożenia certyfikacja może przynieść firmie następujące korzyści: 

  • określenie skutecznego zarządzania jakością, 
  • uzyskanie licencji na handel, 
  • dołączenie do bazy danych internetowego systemu informacji o dostawcach, 
  • zdobycie zaufania klientów i interesariuszy, 
  • zmniejszenie ryzyka zastosowania nieodpowiednich produktów lub usług, 
  • lepsze możliwości sprzedaży i marketingu. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz