Wtorek, 3 października 2023

Branża mobile insurance: spadek czy wzrost?

26 lutego 2018

0

Na rynku ubezpieczeń zaczynają zajmować swoje miejsce nowi gracze, którzy jeszcze niecałą dekadę temu byli niemal nieobecni. To firmy oferujące ubezpieczenia typu Gadget Insurance, które z pewnych przyczyn stają się coraz bardziej pożądaną usługą.

Na rynku ubezpieczeń zaczyna wyrastać nowy liczący się segment w postaci ubezpieczeń na telefony komórkowe oraz inne urządzenia mobilne, reprezentowany przez firmy takie jak Gadget Cover. Jak przedstawiają się prognozy dla tej branży? Skąd bierze się jej rosnąca popularność?

Smartfon jak lodówka

Przyczyn tego, że rynek ubezpieczeń smartfonów rośnie w siłę, można doszukiwać się w coraz wyższym zaawansowaniu technologicznym tych gadżetów, a co za tym idzie – także ich rosnącej cenie. Potwierdzają to analizy rynkowe, według których pod względem ważności smartfony coraz częściej traktowane są na równi z samochodem czy podstawowymi sprzętami gospodarstwa domowego (źródło: https://globenewswire.com/news-release/2017/02/13/916558/0/en/20-Billion-Mobile-Phone-Insurance-Ecosystem-2016-2030-Opportunities-Challenges-Strategies-Forecasts.html). Dlatego wiele osób dochodzi do wniosku, że skoro ubezpieczają swoje auta, to czemu by nie zrobić tego samego również ze smartfonem? Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą sami ubezpieczyciele, starając się jak najbardziej uprościć wszelkie formalności.

30 miliardów dolarów

Dzięki tej zmianie w sposobie myślenia segment rynku obejmujący firmy oferujące ubezpieczenia typu Gadget Insurance zyskuje na znaczeniu. Według analiz, do 2020 r. rynek ten ma być wart już 30 miliardów dolarów (źródło: https://globenewswire.com/news-release/2017/02/13/916558/0/en/20-Billion-Mobile-Phone-Insurance-Ecosystem-2016-2030-Opportunities-Challenges-Strategies-Forecasts.html). Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w 2016 r. wartość ta wynosiła ok. 20 miliardów dolarów, to staje się jasne, że wzrost ten jest rzeczywiście znaczny. W sumie wzrost wskaźnika CAGR ma aż do 2020 r. utrzymywać się na stałym poziomie około 12%. Firmy ubezpieczeniowe starają się utrzymać ten trend, zachęcając klientów dodatkami, takimi jak zabezpieczenie w postaci kopii zapasowej danych zapisanych w telefonie czy intensywnego wsparcia technicznego.

Do 2020 r. wartość rynku ubezpieczeń telefonów komórkowych ma wzrosnąć nawet do 30 mld dolarów. Niewykluczone, że trend ten utrzyma się nawet dłużej za sprawą udogodnień oraz dodatkowych usług, jakie firmy operujące w branży Gadget Insurance coraz częściej oferują swoim klientom.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz