Sobota, 20 lipca 2024

Pakiety medyczne dla firm - dlaczego warto

11 września 2019

0

Pakiety medyczne stają się standardem w dużych, średnich i małych firmach. Dostęp do prywatnej służby zdrowia jest bardzo pożądanym profitem przez pracowników. Często może przynieść duże korzyści również dla całego przedsiębiorstwa. Jakie? Dlaczego firmy decydują się na wykupienie pakietu medycznego?

Korzyści z zakupu pakietu medycznego dla firmy

Z punktu widzenia pracownika dostęp do prywatnej służby zdrowia jest bardzo atrakcyjnym dodatkiem do wypłaty. Głównym plusem jest możliwość uzyskania szybszej konsultacji ze specjalistą. Kolejki do lekarzy pracujących w państwowym sektorze są bardzo długie. Na wizytę do kardiologa albo alergologa zazwyczaj czeka się parę miesięcy. Endokrynolodzy zapisują pacjentów na rok do przodu. Dzięki wykupieniu pakietu czas oczekiwania na konsultację ze specjalistą wynosi około tygodnia. Miła obsługa i brak stresu wynikającego z utknięcia w długiej kolejce sprawia, że korzystanie z prywatnej służby zdrowia jest znacznie bardziej komfortowe.

Co zyskuje przedsiębiorca wykupujący pakiet medyczny?

Na dzisiejszym rynku pracy występuje konkurencja o pracownika. Firmy starają się zapewnić swoim ludziom jak najlepsze warunki zatrudnienia. Wysoka pensja, komfortowo zorganizowane miejsce pracy to jednak nie wszystkie czynniki zachęcające pracownika do współpracy. Dostęp do prywatnej służby zdrowia oferowany przez pracodawcę jest bardzo atrakcyjny. Badania pokazują, że oprócz wysokiej wypłaty to właśnie gwarancja opieki medycznej najbardziej przekonuje do podjęcia pracy. Jeżeli firmie zależy na posiadaniu jak najlepszych ludzi generujących wysokie zyski, korzystne może okazać się wykupienie pakietu medycznego dla pracowników.

Należy zauważyć, że pracownik, który jest szybciej i lepiej leczony wykazuje się większą produktywnością. Z pewnością zmniejszy się ilość nieobecności w pracy spowodowanych złym stanem zdrowia.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając pakiet medyczny dla firmy?

Na rynku jest bardzo wiele ofert różniących się ceną. Dysproporcja wynika głównie z zakresu usług medycznych wchodzących w skład pakietu. Przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę, jaki zakres badań jest dostępny w danej ofercie. Pakiety zapewniają różnych specjalistów. Czasem jest to lekarz medycyny rodzinnej, dermatolog, neurolog i okulista. Droższe pakiety mogą mieć znacznie bardziej rozszerzony panel dostępnych specjalistów (na przykład o psychiatrę, alergologa, gastroenterologa). Warto zwrócić uwagę na dostępność wykonywanych usług medycznych. Najwięksi dostawcy mają przychodnie w bardzo wielu miejscach na terenie całej Polski.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz