Sobota, 5 października 2024

Dlaczego warto używać wcierek do włosów?

28 maja 2023

0

Wcierki do skóry głowy to produkty, które zyskują coraz większą popularność wśród osób dbających o kondycję włosów i skóry głowy. Dzięki ich stosowaniu możemy w naturalny sposób wzmocnić cebulki włosowe, zmniejszyć łojotok, poprawić objętość włosów i stymulować mikrokrążenie w skórze głowy. Warto jednak pamiętać, że wcierki do skóry głowy to produkty, które najlepiej stosować w połączeniu z innymi produktami do pielęgnacji włosów i skóry głowy, takimi jak szampony, odżywki i maski. Przy ich wyborze należy kierować się składem oraz stanem skóry głowy, szczególnie zwracając uwagę czy wcierka zawiera wysuszające alkohole. Interesują Ciebie wcierki i inne kosmetyki do włosów? Zobacz www.drogeriaolmed.pl .

Wcierki do włosów - skład i działanie

Wcierki do skóry głowy to produkty, które zawierają naturalne związki aktywne, takie jak olejki eteryczne, zioła czy ekstrakty roślinne. Ich składniki mogą mieć różne działanie, w zależności od produktu - przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwłupieżowe i pobudzające krążenie krwi. Wcierki do skóry głowy mają za zadanie dostarczyć skórze głowy składników odżywczych, które przyspieszą wzrost włosów, wzmocnią cebulki i poprawią ich kondycję. Wmasowuje się je w skórę głowy i okolice nasady włosów, wykonując delikatny masaż pobudzający mikrokrążenie.


Zobacz na drogeriaolmed.pl ranking wcierek: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/wcierki-do-wlosow-czym-sa-nasz-ranking-najlepszych-wcierek-do-wlosow,1605006676.html

 

 5 przyczyn dlaczego warto stosować wcierki do włosów i skóry głowy

1. Wcierki  przyspieszają wzrost włosów

Wcierki do skóry głowy pobudzają mikrokrążenie w skórze, co przyspiesza transport składników odżywczych do cebulek włosowych. Dzięki temu włosy stają się mocniejsze, grubsze i zdrowsze. Dodatkowo ich wzrost jest przyspieszony.

2. Wcierki hamują wypadanie włosów.

Dzięki lepszemu odżywieniu cebulek włosa poprzez poprawę mikrokrążenia w wyniku masażu skóry głowy, jak również działaniu składników aktywnych wcierki, wypadanie włosów może ulec zmniejszeniu. Przyczyną wypadania może być m.in. stan zapalny skóry głowy czy zbyt mała ilość składników odżywczych docierających do cebulek włosa. Często wcierki zawierają ekstrakty roślinne znane ze swoim właściwości wzmacniających.

3. Wcierki do skóry głowy zmniejszają łojotok.

Niektóre specjalistyczne wcierki do skóry głowy zawierają składniki regulujące pracę gruczołów łojowych, działające złuszczająco oraz przeciwzapalnie. Dzięki temu zmniejszają wydzielanie sebum, co pozwala uniknąć nadmiernego przetłuszczania się włosów i skóry głowy.

4. Wcierki do skóry głowy redukują łupież

Dostępne są wcierki do skóry głowy ze składnikami, które skutecznie redukują łupież i zapobiegają jego powstawaniu. Działają przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie oraz łagodząco.

5. Wcierki do skóry głowy poprawiają objętość włosów

Dzięki stosowaniu wcierek włosy stają się grubsze i mocniejsze, mniej wypadają, a co za tym idzie – więcej włosów daje większa objętość. Dodatkowo niektóre wcierki mają składniki unoszące włosy u nasady, dzięki czemu nie są przyklapnięte.

Jak stosować wcierki do skóry głowy?

Dostępne jest wiele postaci wcierek do włosów – w piance, płynie, olejku. Ich stosowanie zależy od rodzaju preparatu. Zaleca się stosowanie do zaleceń producenta. Wcierki do skóry głowy w postaci olejku lub inne obciążające włosy najlepiej stosować przed myciem włosów. Wcierkę należy nałożyć na skórę głowy i delikatnie wmasować. Po nałożeniu należy pozostawić wcierkę na skórze przez około 30 minut. Następnie należy dokładnie umyć włosy szamponem. Niektóre zaleca się trzymać na skórze głowy przez około 6 godzin przed myciem.  Niektóre rodzaje wcierek np. zwiększające objętość włosów stosuje się po myciu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz