Poniedziałek, 11 grudnia 2023

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą!

26 sierpnia 2019

0

Wakacje wakacjami, jednak to nie oznacza, że deszcz całkowicie nas omija. Pomimo najcieplejszych miesięcy opady pojawiają się regularnie, skutecznie krzyżując plany wyjazdowe lub psując wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Na szczęście istnieje wiele ciekawych sposobów dla dzieci na spędzanie fajnego czasu w domu. Oto kilka propozycji, które na pewno zabiją deszczową nudę!

Pora na bitwę! - wyrzutnie NERF

A gdyby tak urządzić we własnym mieszkaniu prawdziwy pojedynek na strzały? Z wyrzutniami NERF to możliwe! Niewiele osób wie, że kanapa potrafi być świetną zaporą, a domowa biblioteczka posłużyć jako element schronu przed strzałem. Własne M może zamienić się w bitewną arenę, jeśli tylko pod ręką będą wyrzutnie NERF. To nic innego jak zabawka stylizowana na różnego rodzaju broń, która wyrzuca z siebie piankowe pociski w formie strzałek. Łatwość obsługi wyrzutni sprawia, że każdy – i duży i mały – może wziąć udział w rodzinnym pojedynku. Kolejną zaletą wyrzutni NERF jest możliwość ich rozbudowywania wedle swoich upodobań. Dodatkowe magazynki, dodatkowe lufy, akumulatory ładowania czy kamizelki bojowe to tylko kilka gadżetów dostępnych na rynku. Na uwagę zasługuje także mnogość modeli i gatunków wyrzutni, które przypominają różne rodzaje klasycznego uzbrojenia. Dzięki temu pojedynek na wyrzutnie NERF angażuje każdego gracza bez reszty i totalnie uzależnia! To świetny sposób na aktywne spędzenie deszczowego popołudnia we własnym domu i najlepsza alternatywa dla gier video, które są zwykle tylko namiastką prawdziwej akcji.

Prywatny seans kinowy – rzutniki ścienne

A gdyby tak nadrobić wszelkie kinowe zaległości i urządzić we własnym zaciszu domowym prywatny maraton filmowy? Taką możliwość daje rzutnik, który po podłączeniu do własnego komputera potrafi stać się idealną alternatywą dla projektora prosto z kinowej sali. Obraz wyświetlany na całej ścianie, wygodna kanapa i uprażony w garnku popcorn sprawią, że odbiór ulubionej bajki lub filmu familijnego będzie czystą przyjemnością i to bez konieczności kupowania drogich biletów do multipleksu!

Domowy kącik poetycki – ulubione lektury

Czytanie w pojedynkę może szybko znużyć i wywołać niechęć u dzieci, jednak wspólna wymiana ulubionych fragmentów książki może być świetnym sposobem na odczarowanie paru lektur! Zasada jest prosta – każdy członek rodziny prezentuje swoją ulubioną książkę i otwiera na przypadkowej stronie, czytając na głos wybrany fragment. Kontynuuje ta osoba, która w swojej pozycji znajdzie ciekawą kontynuację poprzedniej sceny. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, a poziom powstałej w ten sposób abstrakcji potrafi rozśmieszyć każde dziecko!

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz