Piątek, 21 czerwca 2024

Jak zregenerować wątrobę?

17 kwietnia 2020

0

Wątroba jest niezwykle istotnym organem, który pracuje bez przerwy przez 24h/dobę. Odpowiada za setki przeróżnych procesów i wykonuje w tym samym czasie szereg wielorakich zadań. Bez niej niemożliwe byłoby oczyszczenie krwi z toksyn czy prawidłowe wydzielanie poszczególnych hormonów.

Sprawnie funkcjonująca wątroba jest niezbędna do prawidłowego działania całego organizmu. Niestety współczesny tryb życia przyczynia się do postępującego zniszczenia tego narządu. Kluczowe jest regularne oczyszczanie go i sięganie po produkty sprzyjające regeneracji wątroby.


Niedomagająca wątroba


Wątroba jest narządem o wielu możliwościach, bez którego niemożliwe byłoby sprawne oczyszczanie organizmu z gromadzących się toksyn. Nie jest ona unerwiona, przez co nawet w przypadku zaburzonej pracy nie pojawiają się dolegliwości bólowe stricte w samej wątrobie, ale wynikają one z jej znacznego powiększenia i podrażnienia błony surowiczej. Objawem jej uszkodzenia może być ból w prawej części nadbrzusza, który określa się potocznie bólem wątroby. Dodatkowymi symptomami mogą być wzdęcia, osłabienie, nudności, wymioty, brak łaknienia, spadek libido, redukcja masy ciała, ginekomastia. Nieprawidłowa praca wątroby wynika najczęściej z niewłaściwego trybu życia, a szczególnie ze złych nawyków żywieniowych.


Regeneracja wątroby – naturalne sposoby


Wątrobę można wspierać przy pomocy naturalnych składników, które wspomagają procesy oczyszczania tego organu. Z pomocą przychodzą cytrusy, szczególnie ciepła woda ze świeżo wyciśniętym sokiem cytrynowym, wypita zaraz po przebudzeniu. Aktywuje ona enzymy wątrobowe, wspomagające usuwanie toksyn. Kolejnym produktem jest czosnek, bogaty w siarkę, allicynę i selen. W pozbywaniu się szkodliwych substancji, szczególnie metali ciężkich z organizmu, pomaga kolendra. Nieoceniona okazuje się być kurkuma o silnym działaniu antyzapalnym. Zawiera ona kurkuminę, która przyspiesza procesy oczyszczania organizmu. Pomocne okazują się być też buraki, przede wszystkim świeżo wyciśnięty z nich sok, który jest bogactwem antyoksydantów i betain. Do oczyszczania wątroby i jej regeneracji warto sięgnąć po zielone liście (szpinak, rukola, pietruszka, wodorosty, endywia), warzywa krzyżowe, orzechy, awokado.


Jakie zioła pomogą zregenerować wątrobę?

Oczyszczaniu i regeneracji wątroby sprzyja stosowanie: pokrzywy, karczocha, ostrokrzewu, cykorii, mniszka lekarskiego, mięta, glistnika jaskółczego ziela, ostryża długiego, kocanki, rzepiku pospolitego, szanty zwyczajnej, czarnej rzodkwi, dymicy pospolitej, dziurawca, ostropestu plamistego.


Kroplówka na regenerację wątroby – skuteczna terapia wlewami dożylnymi


Coraz większą popularnością cieszy się kroplówka regenerująca wątrobę, zawierająca w ornitynę, kwas alfa-liponowy i witaminę C – wykazują silne działanie antyoksydacyjne, pozwalające usuwać wolne rodniki z organizmu. Za pomocą wlewów dożylnych możliwe staje się usprawnienie systemu immunologicznego, zwiększenie sił witalnych, dodanie energii, poprawienie ogólnej kondycji organizmu. Wlewy dożylne wspaniale sprawdzają się w przypadku pacjentów z chorobami przewlekłymi, które wyniszczają ich organizm. Taka kroplówka regenerująca stanowi doskonałą formę wspomagania leczenia. Na problemy z wątrobą odpowiedzią jest kroplówka witaminowa zawierająca szereg składników aktywnych, które stymulując procesy regeneracyjne tego narządu detoksykującego. Ornityna przyspiesza procesy odtruwania, regeneruje uszkodzone komórki wątrobowe, redukuje stężenie amoniaku we krwi i usprawnia proces jego usuwania z organizmu. Ponadto kroplówka nawadnia organizm, przyspiesza wypłukiwanie toksyn obciążających wątrobę, uzupełnia niedobory witamin i minerałów. Takie rozwiązanie polecane jest przy stanach zapalnych wątroby, bólach wątroby o różnym pochodzeniu, pasożytach wątrobowych, wzmożonej aktywności fizycznej i oczyszczaniu woreczka żółciowego.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz