Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Pomysły na prezent dla nastolatka

6 lipca 2018

0

Kupowanie prezentów to spore wyzwanie, a szczególnie wówczas, gdy nie do końca znamy zainteresowania osoby, dla której wybieramy upominek. Na szczęście nie brak upominków o dość uniwersalnym i ponadczasowym charakterze oraz poradników prezentowych, które to zadanie ułatwią.

Dla miłośnika dobrej muzyki

Gdy mamy do czynienia z nastoletnim miłośnikiem muzyki, możemy pokusić się o zakup biletów na koncert ulubionego wykonawcy. Dobrym pomysłem może być również płyta muzyczna albo dobre słuchawki. Słuchanie muzyki na słuchawkach pomaga wydobyć z niej zupełnie nowe dźwięki i doznania muzyczne. Gdy wybieramy słuchawki na prezent, warto sięgnąć po model nauszny, który świetnie izoluje od dźwięków otoczenia i pozwala cieszyć się czystym dźwiękiem muzyki.

Dla nastoletniego fana sportu

Wśród nastolatków nie brak osób, które przepadają za uprawianiem sportu lub za kibicowaniem. Dla osoby aktywnie uprawiającej sport można wybrać przedmiot związany z tą konkretną dyscypliną. Wcale nie musi to być przyrząd sportowy, ale może to być wysokiej klasy odzież sportowa, torba na sprzęt albo interesująca publikacja na temat sportu. Gdy wybieramy upominek dla kibica, to można sięgnąć po przedmioty związane z jego ukochaną drużyną lub ulubionym sportowcem albo zasponsorować mu bilety na mecz.

Dla nastolatka lubiącego rozrywkę online

Coraz więcej młodych osób spędza mnóstwo czasu przy komputerach i to zarówno w ramach nauki, jak również rozrywki, a nawet w poszukiwaniu metod zarobkowania. Wielu młodych ludzi z sukcesami prowadzi własne strony internetowe, blogi i vlogi, a to powoduje, że potrzebują nowoczesnych narzędzi do działania w sieci. Dziś nie wystarczy już opublikować zdjęć wykonanych starym aparatem i to bez żadnej obróbki. Standardy się zmieniają, a nowoczesne urządzenia i akcesoria są coraz tańsze. Tym, co może się przydać każdemu nastolatkowi, który korzysta z komputera, są dobre głośniki komputerowe. Taki zestaw pozwoli na słuchanie muzyki w lepszej jakości i granie w gry przy naprawdę dobrym dźwięku. Głośniki komputerowe nie są drogie, a można wśród nich znaleźć zarówno urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe. https://www.morele.net/komputery/sluchawki-glosniki-mikrofony/glosniki-komputerowe-6/

Innym pomysłem na prezent dla nastolatka, który intensywnie korzysta z internetu, a może nawet planuje uruchomienie własnego kanału wideo, będzie kamera internetowa. O ile kamerki online są standardem w nowych laptopach, o tyle w przypadku komputerów stacjonarnych trzeba je dobrać oddzielnie. Przy wyborze warto kierować się jakością nagrywania, jak najwyższą liczbą klatek na sekundę oraz wbudowanym mikrofonem. https://www.morele.net/komputery/akcesoria-zasilanie-i-kamerki/kamery-internetowe-43/

Dla nastoletniego gracza

Gry komputerowe i na konsolę cieszą się ogromną popularnością wśród nastolatków, dlatego zarówno same gry, jak i akcesoria gamingowe będą doskonałym pomysłem na prezent. Można sięgnąć po najnowsze produkcje, o ile znamy parametry komputera i mamy pewność, że spełnia wymagania sprzętowe wybranej produkcji. Łatwiej jest dobrać grę na konsolę, bo już po opakowaniu i opisie produktu można zorientować się, na jaką konsolę się nadaje.

Dla nastoletniego gracza można wybrać również akcesoria i gadżety gamingowe, jak choćby plakaty z ulubionych produkcji, kubki z nadrukami, podkładki pod mysz z grafiką z gry, jak również dobrej jakości myszkę gamingową. Dla graczy, którzy korzystają z konsoli, dobrym wyborem może być dodatkowy pad, joystic lub kierownica do gier wyścigowych i samochodowych.

Wybieranie upominków bywa trudne i czasochłonne, a w szczególności wówczas, gdy nie mamy gotowego pomysłu. Jeśli powyższe propozycje z jakiegoś powodu wydają się nietrafione, zawsze można sięgnąć do kieszeni i wręczyć w prezencie pieniądze albo zdecydować się na zakup karty podarunkowej do popularnych sklepów stacjonarnych lub online. Vouchery zakupowe to świetny wybór, gdy nie mamy czasu na poszukiwania konkretnego prezentu. Obdarowana osoba może, dzięki nim, samodzielnie dokonać zakupu wybranego przedmiotu, co sprawia, że upominek zawsze będzie trafiony.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz