Niedziela, 26 maja 2024

Jak zaaranżować domową strefę rozrywki?

26 czerwca 2018

0

Wypoczynek w domowym zaciszu może być związany ze zwyczajnym leniuchowaniem, drzemką lub czytaniem ulubionych czasopism, ale wiele osób najlepiej odpoczywa podczas dobrej zabawy. Domowa rozrywka to najlepszy sposób na odprężenie się po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Dobrym pomysłem jest stworzenie domowej strefy rozrywki i multimediów.

Odpowiednie miejsce na multimedialną strefę rozrywkową

W większości domów to właśnie salon pełni funkcję strefy wypoczynku, relaksu i multimediów, ale przecież to nie jest jedyne rozwiązanie. Jeśli mieszkamy w domu lub w większym mieszkaniu, być może mamy do dyspozycji dodatkowe pomieszczenie o niesprecyzowanej funkcji, które można będzie przekształcić na pokój multimedialny.

Bez względu na to, gdzie usytuujemy strefę rozrywki i multimediów, warto zadbać o kilka kwestii:

  • Możliwość zaciemnienia – nie ma nic gorszego niż słoneczne refleksy odbijające się na powierzchni telewizora, gdy oglądamy ulubiony film lub gramy na konsoli. Właśnie dlatego warto zainwestować w rolety lub zasłony, które zapewnią możliwość zacienienia pomieszczenia, gdy zechcemy skorzystać z komputera, telewizora lub projektora.
  • Wygodne meble – nawet najlepsze kino domowe z panoramicznym telewizorem nie będą atrakcyjne, jeśli podczas oglądania będziemy musieli siedzieć na twardej sofie ze zbyt niskim oparciem albo na krzesłach. Podstawą jest stworzenie wygodnych miejsc siedzących, które są dostosowane do różnych aktywności – oglądania telewizji, grania na konsoli, spotkań towarzyskich.
  • Odpowiedni sprzęt multimedialny – domowa strefa relaksu i multimediów nie może obejść się bez dobrej jakości sprzętu. Kluczowe urządzenia, o jakie warto zadbać to: telewizor, zestaw kina domowego, konsola z akcesoriami, odtwarzacz DVD lub Blue-Ray.

Telewizor powinien być dobrany do metrażu pomieszczenia

Duży ekran to coś, co przykuwa uwagę i wiele osób przy zakupie telewizora skłania się ku modelom o jak największym ekranie. Tymczasem wielkość telewizora powinna być dobierana w zależności od metrażu pomieszczenia i odległości, jaka dzielić będzie ekran urządzenia od miejsca, w którym będziemy siedzieć podczas oglądania.

Jeśli aranżujemy niewielki pokój telewizyjno-multimedialny albo w salonie nie zmieści się większy telewizor, warto zwrócić uwagę na modele 32-calowe. Telewizory 32-calowe nie wydają się zbyt imponujące pod względem rozmiaru, ale w wielu przypadkach są dobrym wyborem i warto sięgnąć po jeden z nich. https://www.morele.net/wiadomosc/telewizor-32-cale-jak-wybrac-ktory-najlepszy/1454/

Gdy metraż pomieszczenia jest na tyle duży, że nie musimy przejmować się zbyt krótkimi odległościami od ekranu do miejsc siedzących, możemy sięgnąć po dowolnie duży telewizor lub rozważyć zakup projektora, który będzie wyświetlał ogromny obraz bezpośrednio na ścianie lub na specjalnym ekranie.

Konsola to za mało. Warto kupić od razu gry i akcesoria

Gdy zdecydujemy się na uzupełnienie multimedialnej strefy domowej o sprzęt gamingowy, warto sięgnąć po konsolę. Można podłączyć ją do dużego ekranu i czerpać ogromną satysfakcję z rozgrywki w tak dużym formacie. Konsole są sprzedawane najczęściej z pojedynczym padem, czasami w zestawie znajdują się także inne akcesoria, a przecież na konsoli można grać w większym gronie albo w produkcje, które wiele zyskają, gdy do dyspozycji będziemy mieli joystic lub kierownicę.

VOD zapewnia dostęp do ogromnej bazy produkcji filmowych, ale warto mieć także odtwarzacz DVD

Niektórzy rezygnują z zakupu odtwarzaczy DVD i Blue-Ray na rzecz korzystania z VOD. O ile mamy pewność, że kablówka i połączenie internetowe będzie zawsze sprawne, to nie wydaje się złym pomysłem, ale w praktyce bywa różnie, a odtwarzacze DVD mają wiele innych zalet. Nie tylko pozwolą na odtworzenie płyt z filmami, które już posiadamy w kolekcji, ale można z ich pomocą odtworzyć również muzykę oraz zdjęcia (na przykład z wakacji). https://www.morele.net/rtv/tv-i-video/odtwarzacze-dvd-106/

Domowa strefa rozrywki i multimediów to znakomite rozwiązanie, które skupia w jednym pomieszczeniu urządzenia o charakterze rozrywkowym. Konsola, telewizor, odtwarzacz DVD, kolekcja gier i filmów to dość, by wypełnić wolny czas domowników i sprawić, że aktywnie i przyjemnie wypoczną po pracy i szkole.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz