Piątek, 21 czerwca 2024

Jakie wyposażenie do domowej siłowni?

27 lutego 2020

0

Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie masz ochoty na udział w zajęciach fitness? Dużo lepiej czujesz się w domu i chcesz wyposażyć swoją domową siłownię? Przeglądasz oferty sprzętów, ale gubisz się w nich i nie wiesz, co wybrać dla siebie? Zobacz nasz krótki poradnik, w którym pomożemy Ci kupić wyposażenie domowej siłowni.

Planowanie siłowni – od czego zacząć?

Jednym z podstawowych pytań, na które musisz znaleźć odpowiedź, jeśli chcesz kupić sprzęt do domowej siłowni, jest jej lokalizacja. Inaczej bowiem wybiera się wyposażenie siłowni, jeśli masz do dyspozycji oddzielny pokój, a inaczej, jeśli możesz zagospodarować jedynie jeden z kątów sypialni. To znacząco wpływa na wybór kupowanego sprzętu, bo mając jeden kąt, lepiej wybrać uniwersalny sprzęt zamiast dwóch o uzupełniających się funkcjonalnościach.

Mając oddzielny pokój, możesz zaś patrzeć na swój plan trochę szerzej i zamiast jednego urządzenia może się w nim pojawić zarówno bieżnia, jak i orbitrek, ławeczka do ćwiczeń czy poręcze. Siłownia w oddzielnym pomieszczeniu nie musi oczywiście od razu być w pełni wyposażona, ale już przy wyborze pierwszych jej elementów możesz brać pod uwagę, że w przyszłości będą do nich dołączać kolejne sprzęty.

Rodzaj ćwiczeń

Zastanawiając się nad wyborem sprzętów do siłowni domowej, musisz wziąć pod uwagę również swoje upodobania. Ćwiczenia mają mieć korzystny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie i kondycję, ale również na psychikę. Nie ma sensu więc katować się bieganiem po bieżni, jeśli lepiej czujesz się podczas treningu siłowego. To, że bieganie jest aktualnie bardzo modne, wcale nie oznacza, że jest to sport obowiązkowy.

Przemyśl zatem dobrze, jakie ćwiczenia lubisz robić i na czym najbardziej Ci zależy. Czy chcesz pracować nad rzeźbą ramion i klatki piersiowej, czy bardziej zależy Ci na rozciąganiu i ogólnej poprawie kondycji. Dzięki takiemu podejściu do wyboru sprzętu do domowej siłowni będziesz miał szansę na dłużej utrzymać swój zapał do regularnych ćwiczeń, a czas ten będziesz traktował jako przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Określ budżet

Ostatnim ważnym elementem, który musisz wziąć pod uwagę przy planowaniu zakupów do domowej siłowni, jest budżet. Jeśli nie masz ograniczeń, to świetnie, możesz wybrać dowolny sprzęt. Jeśli jednak ograniczają Cię finanse, to wybieraj rozsądnie, porównując parametry kupowanego wyposażenia. Być może niektóre sprzęty mają więcej funkcjonalności, ale to wcale nie znaczy, że są lepsze dla Ciebie, jeśli wiesz, że nie będziesz z nich korzystał. Patrz zatem na ceny przez pryzmat funkcji i dopasowania do Twoich potrzeb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz