Piątek, 21 czerwca 2024

Konto firmowe - jakie powinno być?

20 października 2016

0

Poszukujesz konta firmowego, mając świadomość korzyści wynikających z takiego rozwiązania. Zastanawiasz się, jaki powinien być rachunek dla przedsiębiorcy? Ważne są tylko koszty, a może znaczenie ma także jakość obsługi? Poznaj najważniejsze kryteria, na które warto zwrócić uwagę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, istnieje możliwość prowadzenia działalności z wykorzystaniem prywatnego konta bankowego. Dla instytucji skarbowych ważne jest bowiem tylko to, aby firma dokonywała rozliczeń podatkowych w formie przelewu bankowego bezpośrednio z konta wskazanego podczas rejestrowania przedsiębiorstwa. Mimo tego większość przedsiębiorców decyduje się na posiadanie typowo firmowego rachunku bankowego.

Z dostępem do Internetu

Jeżeli jesteś nowoczesnym przedsiębiorcą, nie ma mowy o tym, byś wszelkie sprawy związane z firmowymi finansami załatwiał w oddziale banku. Cenisz swój czas i chcesz mieć wygodny dostęp do środków o każdej porze, w dowolnym miejscu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla ciebie są wyłącznie konta firmowe online. Posiadając login i hasło, możesz zalogować się do swojego konta, wykonując dowolne operacje kiedy tylko chcesz i kiedy zachodzi taka potrzeba.

Z możliwością wypłaty z dowolnego bankomatu - bez prowizji

Czasami zachodzi konieczność wypłaty gotówki z bankomatu. Darmowe są najczęściej wypłaty z bankomatów należących do konkretnego banku lub współpracujących, zaś wypłaty z pozostałych są obarczone prowizjami - to oznacza dodatkowe koszty.

Chcąc zaoszczędzić, warto poszukać rachunków firmowych, w ramach których banki oferują darmowe wypłaty - także z obcych bankomatów.

Zwolnione z opłat za jego prowadzenie

O ile wszystkie banki nie pobierają opłat za otwarcie rachunku firmowego, tak często nakładają comiesięczne opłaty za jego prowadzenie. Koszt waha się w granicach nawet kilkunastu złotych, co w skali roku generuje duże wydatki.

Warto więc poszukać kont firmowych prowadzonych bez opłat lub wiążących się z nałożeniem opłat tylko w przypadku, gdy nie zostaną spełnione specjalne warunki (np. dokonanie transakcji na określoną kwotę).

Z darmowymi przelewami standardowymi

Przedsiębiorcy każdego miesiąca dokonują nawet kilkudziesięciu przelewów. Biorąc pod uwagę, że jeden kosztuje choćby symboliczną złotówkę, w ciągu miesiąca wydatki mogą urosnąć do kwoty co najmniej kilkudziesięciu złotych.

Chcąc ograniczyć wydatki, warto poszukać konta firmowego oferującego darmowe przelewy standardowe - bez limitów ilościowych. Dzięki temu będzie można zyskać nawet kilkaset złotych w skali roku.

Zanim wybierzesz, porównaj oferty

Wybór konta firmowego nie jest łatwy. Jeśli jednak chcesz mieć pewność podjęcia słusznej decyzji, na pewno nie możesz postawić na pierwsze przypadkowe rozwiązanie. Nawet mając sprecyzowany konkretny bank, warto sprawdzić ranking kont firmowych przez niego oferowanych. Szybka analiza porównawcza pozwoli wyeliminować produkty niedostosowane do twoich potrzeb i oczekiwań.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz