Poniedziałek, 2 października 2023

Okap kuchenny, jaki wybrać?

11 grudnia 2018

0

Jeśli jesteś w trakcie uzupełniania, przebudowy kuchni lub po prostu aktualizacji niektórych starych urządzeń. Jedną z rzeczy, którą możesz zacząć robić są zakupy nowych urządzeń kuchennych. Okapy są dostępne w różnych mocach, materiałach, typach i wzorach. W zależności od układu Twojej kuchni, różnorodności szafek nad blatami, marki piekarnika i kombinacji kuchenki oraz Twoich osobistych upodobań, możesz potrzebować dowiedzieć się trochę więcej o okapach wentylacyjnych, aby wybrać jedną, z której będziesz zadowolony.

Rodzaje okapów

Dodatkowo należy pamiętać o głównym celu okapu nadkuchennego, który polega oczywiście na kontrolowaniu dymu, zapachów i zmian temperatury związanych z gotowaniem w piecu. Musisz także zdecydować, w jaki sposób można wywietrzyć kaptur, aby rozproszyć wszelkie niechciane opary z pieca i chronić piękno i strukturę szafek kuchennych, a także chronić zdrowie swojej i swojej rodziny.

Okap podszawkowy

Jedną z bardziej powszechnych i kompaktowych opcji wentylacji zasięgowej jest pokrywa podszafkowa. Ten rodzaj okapu nadkuchennego jest montowany pod szafkami ustawionymi bezpośrednio nad piecem czy kuchenką. Projekt wymaganego systemu wentylacji jest prosty i na tyle wszechstronny, aby można go było dopasować do każdego stylu kuchni.

W celu zapewnienia wentylacji, praca kanału dla okapu jest albo umieszczona za okapem z zewnętrznej ściany, albo ponad szafką nad okapem. Może to zabrać miejsce do przechowywania w szafce, ale w większości przypadków ten typ okapu pozwala zaoszczędzić trochę miejsca na ścianie.

Okap montowany do ściany

Innym okapem, który pomaga zachować przestrzeń w kuchni, jest zamontowany na ścianie kaptur. W wielu nowych projektach kuchni, zamiast szafki w przestrzeni nad piecem, zazwyczaj montuje się okap. Istotne informacje dotyczące modeli okapów do zabudowy znajdziesz na stronie: (https://www.neo24.pl/agddozabudowy/okapykuchenne.html). W przypadku instalacji z istniejącą szafką, jeden kawałek szafki może wymagać zdjęcia, aby zrobić miejsce dla okapu. Okapy te są wyposażone w kominy, które pomagają w wentylacji i zwykle przepuszczają przez zewnętrzną ścianę za nimi. W odróżnieniu od okapów podtynkowych, zamontowany na ścianie kaptur może służyć jako element dekoracyjny w Twojej kuchni, dodając charakterystyczny wygląd Twojej kuchni w zależności od wybranego stylu produktu. Z tego powodu możesz zapłacić nieco więcej za ten kawałek, ponieważ dodaje on o wiele więcej niż tylko funkcję do gotowania.

Okap montowany nad wyspą albo do ściany

Kuchnie, których kuchenka elektryczna znajduje się na wyspie lub przy ścianie, mogą wymagać zamontowania okapu kuchennego nad wyspą lub zaraz przy ścianie, bezpośrednią nad kuchenką. W przypadku większych, profesjonalnych kuchenek, podwieszany na suficie okap może mieć większą wydajność, dostosowaną do rozmiaru pomieszczenia i intensywności gotowania. Podobnie, jak naścienny okap, ten typ urządzenia odpowietrzającego może nadać niepowtarzalny wygląd Twojej przestrzeni. Niektóre projekty są dostępne w szerokiej gamie nowoczesnych materiałów, takich jak miedź, szkło lub nawet ceramika - wszystkie piękne opcje różnych motywów kuchennych.

 

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz