Sobota, 20 lipca 2024

Komoda idealna do loftu w 5 nowych odsłonach!

30 grudnia 2021

0

​Marzysz o tym, by do swojego wnętrza wprowadzić nutę stylu loftowego? Dobrym krokiem w tym kierunku będzie zakup stylowej komody. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji, które nawiązują do stylu loftowego, może któraś z nich będzie idealna do Twojej aranżacji?

Styl loftowy swoją obecność we wnętrzach zaznacza już od kilku sezonów, ciągle wzbudzając zachwyt i zaintrygowanie u projektantów oraz inwestorów. Nieustające zainteresowanie tym stylem wyraźnie wskazuje, że trend z pewnością utrzyma się jeszcze przez długi czas. Ponadto każdy styl wnętrzarski im dłużej jest na szczycie popularności, tym więcej zyskuje odmian. Doskonale mogliśmy to zauważyć przy stylu skandynawskim, który ewoluował np. w styl New Nordic, Dark Nordic, czy Scandi Chic.

Podobne zachowania możemy już zauważyć w przypadku stylu loftowego. Formy i połączenia są coraz ciekawsze np. Boho Loft, co daje większe możliwości w urządzaniu wnętrz.  Poniżej przygotowaliśmy komody w 5 odsłonach, a każda z nich z pewnością znajdzie zastosowanie we wnętrzu inspirowanym loftem!

Komoda Loft – drewno + metal

Styl loftowy ma mroczną przeszłość, gdyż wiąże się z kryzysem gospodarczym lat 60 XX w. Upadłe fabryki i magazyny zostały zaadaptowane przez artystów na pracownie oraz budynki mieszkalne, a ich wyposażenie było kompletowane z pozostałości przedsiębiorstw. Beton, cegła, drewno i metal to najczęściej spotykane tworzywa w stylu loftowym. Wymienione surowce są również bazą dla mebli. Komoda na metalowym stelażu z fakturą drewna to „klasyka gatunku”. Bardzo dobrze wpisuje się w surowy i minimalistyczny styl. W naszej propozycji dodatkowo zastosowanie znalazły uchwyty z ekoskóry. Świetnie będą współgrały z kanapą lub fotem z tego samego materiału.

Mieszanka faktur – komoda do salonu!  

Zastosowanie faktury drewna w loftowych pomieszczeniach jest bardzo ważne, dzięki niemu salon zyskuje nutę przytulności. We własnym domu nie chcemy czuć się jak w hotelowym holu, prawda?

Ciekawym trendem jest łączenie ze sobą różnych wybarwień drewna. Mogą one tworzyć efekt dekoracyjnej mozaik. Warto również wybrać fakturę, która imituje postarzane drewno. Z pewnością podbije charakter mebla oraz całego pomieszczenia! W przypadku komody do salonu mieszana faktura drewna może znaleźć zastosowanie na froncie szafki lub szuflady. Pamiętaj jednak, że bogate zdobienia wymagają stonowanego tła, by w pełni oddać swój urok.

Loft w wersji retro?

Na początku artykułu wspominaliśmy, że style wnętrz lubią ewaluować. Uczestniczą w procesie, który jest poddawany nowym czynnikom, upodobaniom i eksperymentom. W ich wyniku można na rynku znaleźć meble, które jednocześnie pasują np. do stylu loftowego oraz retro. Przykładem jest poniższa, biała komoda. Jej kształt, kolor oraz metalowe elementy budzą wspomnienia szafek z lat 60 i 70. Wspólnym mianownikiem obu stylów, w tym wypadku, są metalowe nóżki oraz uchwyty w formie kulek. Natomiast na ostateczny odbiór komody wpłynie jej otoczenie. Jeśli ustawisz ją na  betonowych posadzkach, dodasz czarne lub miedziane dekoracje to będzie w stylu loftowym, a jeśli w pomieszczeniu będą ciepłe kolory, welurowe sofy lub narożnik, a na ścianach zawisną liczne obrazy to komoda podkreśli retro charakter wnętrza.

Delikatna szarość   

Dwie ostatnie propozycje to połączenie stylu lotowego z nowoczesnymi akcentami. Pierwszym przykładem jest komoda w szarym, delikatnym kolorze, który idealnie uzupełnia faktura drewna. Wybierając komodę w tym stylu, pomieszczenie nie straci na lekkości. Masywne komody o wyrazistych fakturach i mocnych metalowych stelażach mogą przytłoczyć niewielki salon lub przedpokój. Do małych pomieszczeń staraj się wybierać komody na wysokich nóżkach, w stonowanych, jednolitych kolorach np. w szarości. Dla podkreślenia loftowego charakteru czasem wystarczą odpowiednie akcenty: nóżki, uchwyty lub dekoracje.

Czerń w loftowych wnętrzach

Białe meble nadal królują w nowoczesnych wnętrzach, a czerń wygrywa w aranżacjach loftowych i industrialnych. Mocny kolor wydobywa z wnętrza głębie, nadaje mu nutę tajemniczości. Ponadto doskonale komponuje się z cegłą, betonem oraz miedzianymi akcentami. Warto pamiętać, że przy zastosowaniu ciemnej komody i innych mebli ważne jest światło i odpowiednie tło. Komoda nr 5 w naszym zestawieniu dodatkowo oferuje dekor w postaci frezów na frontach. Ten drobny detal zapewnia efekt "WOW". 

Wszystkie zaprezentowane w artykule komody są dostępne w internetowym sklepie meblowym Mirjan24. Szczegółowych informacji na ich temat szukaj w karcie produktu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz